Home / Tag Archives: milanin

Tag Archives: milanin

Conte trajner në Serie A ? Lajm i mirë për Milanin

Trajneri italian Antonio Conte për momentin është i papunë.Kjo, pasi që ai edne nuk ka zgjedh çasthjet kontestimore me ish klubin e tij, Chelsean.Antonio Conte ka thënë ‘kurrë mos thuaj kurrë’ kur u pyet për një rikthim në Serie A si trajner.Conte ka folur për mediat italiane gjatë ceremonisë së çmimeve për trajnerin e vitit në Itali.Massimiliano Allegri mbrojti çmimin ‘Panchina d’Oro’ në Coverciano të hënën dhe ish trajneri i Juventusit dhe Chelseat foli për një rikthim të tij në Serie A.“A e shoh veten në një fushë të rëndësishme së shpejti? Sot e shoh veten në shtëpi”, ka thënë fillimisht 49-vjeçari për Calciomercato.com.“Jam duke i rimbushur bateritë e mia për momentin, duke parë disa ndeshje dhe duke ndjekur disa nga kolegët e mi”.“E ardhmja në Itali? Kurrë mos thuaj kurrë”.“Unë jam italian, ndihem mirë këtu dhe do të doja të punoja, pa përjashtuar daljen jashtë vendit natyrisht”, përfundoi Conte.Ndryshe, Conte është pa skuadër që nga shkarkimi i tij nga Chelsea ..

Read More »

Penallti për Milanin, Higuain nuk është normal!

Milan dhe Juventus janë duke luajtur ndeshjen e fundit të xhiros së 12-të në Serie A.Juventus ka kaluar në epërsi qysh në minutën e 8′ me anë të sulmuesit Mario Mandzukic, përcjell ORAinfo.Në minutën e 41-të Milani kishte mundësinë për të barazuar, por Higuain gabon nga pika e bardhë e 11-metërshit.Me avantazhin minimal 1-0 për bardhezinjtë mbyllet pjesa e parë. /ORAinfo/

Read More »

Allegri e qon në ‘qiell’ Milanin: Janë në formë të mirë

Sfida në mes Milanit dhe Juventusit po afrohet, dhe bashkë me të edhe emocionet para ndeshjes.Trajneri I Juventusit, Massimiliano Allegri ka folur para ndeshjes së madhe që Juventusi e zhvillon në udhëtim te Milani.Zonja e Vjetër do të udhëtoj drejt Milanos për të zhvilluar në San Siro ndeshjen derbi të javës së 12-të në Serie A, ndeshja e cila pritet të fillojë nga ora 20:30.Para kësaj ndeshje ka folur trajneri i Juventusit, Allegri, i cili sfidat e Milanin i ka cilësuar si të balancuara gjithmonë.Sipas trajnerit italian, ekipit të tij i nevojitet një paraqitje e shkëlqyer për të marrë një rezultat pozitiv, pasi Milani është në formë të lartë dhe luan para tifozëve të vet.“Milan-Juventus është gjithmonë një takim i balancuar”, ka thënë fillimisht Allegri në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes.“Ne do të luajmë para 70 mijë njerëzve në një stadium që i shtyn përpara Rossonerët”.“Ne duhet të bëjmë një performancë të shkëlqyer, si në aspektin taktik, ashtu edhe fizik q..

Read More »

S’ka ku shkon më keq për Milanin, për yllin e skuadrë përfundon pothuajse sezoni

Milani ka marrë një lajm të keq nga stafi mjekësorë i yllit të skuadrës Lucas Biglia.Ylli i skuadrës, Lucas Biglia, ka pësuar një lëndim i cili pritet ta mbajë jashtë fushave diku rreth katër muaj.“Operacioni është kryer sot në Finlandë nga profesor Sakari Oravam, në prezencën e doktorit të klubit Stefano Mazzoni, ishte i suksesshëm. Shërimi i plotë kërkon katër muaj” shkruan në deklaratën e lëshuar nga skuadra e Milan, transmeton lajmi net.Mungesa e mesfushorit argjentinas pritet të jetë humbje shumë e madhe për skuadrën e Gattusos.Kujtojmë se lojtari është paraqitur në nëntë ndeshje në Serie A dhe dy në Ligën e Evropës para se të pësonte lëndim.

Read More »

Katastrofë për Milanin, e pret dënimi nga UEFA

Klubi italian Milan është sanksionuar nga UEFA si pjesë e dënimit të tyre për shkeljen e rregullave financiare të play fair.Milan ishte me fat që të mos humbiste vendin e tyre në Ligën e Evropës, por humbja ndaj Real Betis sonte mund ta sjellë atë më afër realitetit, përcjell ORAinfo.Sipas asaj që është raportuar nga La Repubblica sot, sanksionet e para të UEFA-s do të vijnë në ditët e ardhshme. Para së gjithash, Milan do të gjobitet 20 milionë euro – një pagesë e rëndë për shkelje të rregullave.Ekziston edhe mundësia që Milanit t’i mohohet mundësia për të regjistruar lojtarë të rinj për fazën e ardhshme të Ligës Evropiane.Së fundi, një marrëveshje e re për zgjidhjen do të vihet në vend për të frenuar tejkalimin financiar të Milanos – duke kufizuar investimet në rrjedhën e sipërme dhe amortizimin. /ORAinfo/

Read More »

Ibrahimoviç dëshpron keq Milanin, jep lajmin që s’e priste

Ibrahimoviç këtë herë i ka dëshpruar tifozët e Milanit.Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic, i ka dëshpëruar tifozët dhe drejtuesit e Milanit, duke thënë se LA Galaxy është prioriteti im, pas spekulimeve se ai do të kthehet te klubi italian gjatë afatit kalimtar të janarit.Pasi LA Galaxy nuk ishte kualifikuar për playoff-s në Major League Soccer (MLS), mediat kishin raportuar se Ibrahimovici mund të kthehet në Milan, pasi që këtë javë edhe ka zbuluar se ai nuk kishte dashur të largohej asnjëherë nga kuqezinjtë, transmeton Gazeta Express.Megjithatë, pas Milanit ai e shijoi karrierën e tij edhe në Paris Saint-Germain dhe në Manchester United, para se të transferohej këtë verë në LA Galaxy.“Klubi i di të gjithë dëshirat dhe kërkesat e mia. Varet nga ata se çfarë duan, por ata janë shumë pozitiv. Kanë qenë shumë të mirë me mua dhe më kanë ndihmuar shumë mua dhe familjes time”, ka thënë Ibrahimovic.“Unë kam një lidhje të mirë me të gjithë këtu. Le të themi se nuk jam aspak i shqetë..

Read More »

Lajm shumë i keq për Milanin, luan pa dy super futbollistët kundër Juventusit

Milan merr një lajm të keq para ndeshjes me Juventusin.Milan dhe Juventus, do të përballen këtë vikend në javën e 12-të të Serie A-së. Milani është në presion të madh, pasi mund të mbetet pa dy lojtarë kryesor.Fillimisht, Gonzalo Higuain është në dilemë për shkak të lëndimit të pësuar në shpinë në ndeshjen ndaj Udineses, përcjell “lajmi.net”.Ndërsa, ndë dilemë është edhe Giacomo Bonaventura, që ka ndryshur kyçin e këmbës.Juventusi me gjasë do t’i pushoj sonte disa lojtarë në përballjen ndaj Manchester United, pasi nuk dëhsiron të rrezikoj në përballjen ndaj rosonerëve.

Read More »

Silva tregon dashurinë e tij për Milanin, a do të rikthehet në San Siro

Milani ka humbur një nga sulmuesit më të mirë, të cilin e ka huazuar te Sevilla me opsionin e shitjes.Sulmuesi portugez Andrea Silva nuk ka arritur të gjejë formën e tij të dëshirueshme te skuadra rosonere.Sulmuesi portugez u largua për në La Liga ku po ka sukses, por ka pranuar se ai dëshiron që të luaj prapë për skuadrën nga San Siro Sulmuesi i AC Milan, Andre Silva insiston së ai më parë do të luante në Serie A, pavarësisht që shënoi vetëm shtatë gola në 14 paraqitje, së sa të kalojë tërë garën në Sevilla.“Po punojë që të bëhem sulmuesi më i mirë në botë”, tha Andre Silva për gazetën portugeze A Bola.“Nuk dëshirova që të largohem nga AC Milan, desha të luaj. Dëshiroja të kisha mundësinë që të isha Andreja që isha gjithmonë”.“Por, definitivisht më janë dashur më shumë minuta. Kam pasur shumë opsione por në fund i thashë po Sevillës. Tani jam këtu dhe mendoj se kam bërë zgjedhjen më të mirë të mundshme”.Silva është pyetur edhe për atë se si është të punosh me Cristiano Ron..

Read More »

Lajm i ZI për Milanin, lëndohet ylli i madh

Udinese – Milan janë duke luajtur ndeshjen e fundit të xhiros së 11-të në kuadër të Serie A.Por tifozët e Milanit kanë marrë lajmin tronditës.Gonzalo Higuain është detyruar që ta lëshoj fushën për shkak të lëndimit, raporton lajmi.Argjentinasi është zëvendësuar nga Castillejo në minutën e 35’.Ky është një lajm tejet i hidhur për Milanin, pasi Higuain ka qenë deri më tani më efektiv se lojtarët e tij në sulmRezultati aktual është 0 me 0.

Read More »

‘Bisha’ që shënoi 56 gola me Milanin po rikthehet në San Siro

Raportet vazhdojnë të përhapen se negociatat me Zlatan Ibrahimoviç për një rikthim të Milanit po përparojnë mirë.Sulmuesi është nën kontratë me MLS klubin LA Galaxy, por mund të fluturojë për në Itali muajin e ardhshëm, sepse ata nuk arritën të kualifikoheshin për sezonin e ri, përcjell ORAinfo.Sipas Corriere della Sera dhe Tuttosport, Ibra është i etur për një kthim në San Siro, ku ai shënoi 56 gola për klubin nga 2010-22.Propozimi në tavolinë duket të jetë një kontratë gjashtëmujore me mundësi për një tjetër sezon në 2019-20.Megjithatë, Tuttosport pretendon se suedez po mban një marrëveshje 18-mujore.Paga e Zlatan do të ishte 1.5 milion euro në vit me pjesën tjetër të mbuluar nga sponsorët personalë./ORAinfo/

Read More »