Home / Tag Archives: milanit

Tag Archives: milanit

PO PO! Milanit po ia marrin super-yllin

Drejtori sportiv i Sassuoloos, Giovanni Carnevali, ka folur me Sky Sport. Ai ka folur edhe për Locatelli të cilën e morën në formë huazimi përcjell ORAinfo. “Ne e nënshkruam atë me hua me detyrimin për të blerë verën e kaluar, lojtari do të qëndrojë në Sassuolo. “Ne jemi të kënaqur me performancat e tij, ai ka kualitete të mahnitshme. Nuk ka shumë mesfushorë me cilësitë e tij në Itali. “Ai duket veteran sepse ai ka luajtur në nivele shumë të larta për disa vite, por nuk duhet të harrojmë se ai është vetëm 20 “, ka thënë Carevali./ORAinfo/

Read More »

Ia pa “hajrin” Milanit, Paqueta merr lajmin e karrierës

Ylli i Milanit, Lucas Paqueta ka marrë lajmin e madh Sa shumë risi në listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri i Brazilit, Tite për dy ndeshjet miqësore të muajit mars ndaj Panamasë dhe Republikës Çeke që do të shërbejnë si një provë gjenerale për 5-herë kampionët e botës, përpara Kupës së Amerikës që do të zhvillohet pikërisht në Brazil. Spikat padiskutim grumbullimi i talentit të Milanit Lucas Paqueta i cili është shpërblyer për formën e mirë që ka treguar me kuqezinjtë gjatë kësaj periudhe. Nga Serie A në listën e Tite janë edhe Alex Sandro, Miranda dhe mesfushori i Napolit, Allan. Është grumbulluar për herë të parë edhe talenti i Reali të Madridit, Vinicius Jr, ndërsa bën bujë lënia jashtë e madrilenit tjetër Marcelo. Janë grumbulluar edhe të tjerë emra të rëndësishëm si Allison, Ederson, Thiago Silva, Marquinhos, Dani Alves, Arthur, Casemiro, Fabinho, Coutinho, Felipe Anderson, Richarlison Firmino e Gabriel Jesus.

Read More »

Formacioni i mundshëm i Milanit kundër Sassuolos

Milan do të përballet me Sassuolo sot në një ndeshje të rëndësishme në garën për një vend të Ligës së Kampionëve. Gennaro Gattuso thirri 23 lojtarë për ndeshjen kundër Neroverdi dhe pritet të bëjë disa ndryshime në krahasim me ndeshjen e Coppa Italia në mes të javës kundër Lazios. Në rast të fitores, sot do të renditën në vendin e tretë, ku do t’i dal Interit për një pikë përpara. Formacioni i mundshëm i Mialnit Milan (4-3-3): Donnarumma; Kalabria, Romagnoli, Musacchio, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Paqueta; Suso, Piatek, Calhanoglu. /ORAinfo/

Read More »

Ylli i madh i Milanit po largohet nga ‘San Siro’

Patrick Cutrone pritet të largohet nga Milan në afatin e transferimeve të verës. Sulmuesi 21 vjeçar nuk po ka hapësirë të madhe të Milan, pas ardhjes së Piatek. Mediat në Itali tani po raprotojnë se Cutrone në verë pritet të ndërroj skuadër, përcjell ORAinfo. Sulmuesi i ri që nga ardhja e Piatek është parë shumë pak kohë në fushë dhe sipas Tuttosport, ai mund të largohet nga klubi në qershor. Është klubi nga Serie A, Torino që po kërkon të nënshkruaj me sulmuesin premtues. Mbetet të shihet se cila do të jetë lëvizja e Cutrone. /ORAinfo/

Read More »

Leonardo ia jep lajmin e zi Milanit

AC Milan nuk do të transferojë sulmuesin e AS Monaco, Radamel Falcao gjatë dritares së transferimit të verës, thotë Calcio Mercato. Agjenti i Kolumbisë Jorge Mendes i ofroi Rossonerëve një shans për ta nënshkruar atë në janar ose në fund të sezonit, por negociatat nuk arritën të përparonin përcjell ORAinfo. Milan dhe Leonardo konsideron Falcao, 33 vjeç, shumë i vjetër për tu konsideruar si një objektiv, me politikën e re të klubit që tani vetëm të nënshkruajë lojtarët midis moshës 20 dhe 26 vjeç./ORAinfo/

Read More »

Ylli i madh i Milanit përfundon në La Liga

Një largim i madh pritet të ndodh te Milan. Sulmuesi Patrick Cutrone mund të largohet nga Milan për t’u transferuar në La Liga. Është skuadra e Atletico Madrid që po kërkon talentin e Milanit. “Gazzetta dello Sport” raporton se Atletico Madrid janë të interesuar për Patrick Cutronen. Sulmuesi është i pakënaqur me situatën e tij te Milan, sidomos pas transferimin të Piatek, ku ka humbur minutat e paraqitjes në fushë. Cutrone, 21-vjeçar, në 52 paraqitje për Milan ka shënuar 13 gola.

Read More »

Skuadra e madhe angleze po e transferon yllin e Milanit

Torino së fundmi është lidhur me një lëvizje për sulmuesin e Milanit, Patrick Cutrone, por sipas Sky Sports Italia, ata nuk janë klubi i vetëm që mendon të bëjë një lëvizje për të. Cutrone, 21 vjeç, ka qenë me Milanin që nga mosha 9 vjeçare, pasi u bashkua me skuadrën e klubeve rinore në vitin 2007. Por duket se po rritet i pakënaqur me mungesën e futbollit të ekipit të parë që nga ardhja e Piatek nga Genoa, përcjell ORAinfo. Duke bërë 14 fillon këtë sezon para se Piatek të bashkohet me klubin, ai është ende për të filluar një lojë të vetme që nga Pol të nënshkruar për 35 milionë euro në janar. Torino e ka ndjekur situatën ngushtë dhe duket sikur ishin vrapuesit e parë për nënshkrimin e tij. Por tani duket se Tottenhami gjithashtu po vëzhgon sulmuesin italian, me synimin për të bërë një lëvizje për të në verë. /ORAinfo/

Read More »

Lajm Tronditës: Ylli i Milanit po vuan nga në sëmundje e rëndë

Suso luajti për Milanin dje mbrëma në barazimin 0-0 të klubit me Lazion në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Kupës së Italisë në Stadio Olimpico. Megjithatë, Suso nuk arriti të bënte përshtypje dhe, nga një pikëpamje teknike, ishte një nga interpretuesit më të këqij në ekipin e Gattusos përcjell ORAinfo. Përkundër kësaj, mund të ketë një shpjegim më logjik; Suso ka luftuar nga pubalgia, një tendosje e cila, nëse rritet më e rëndë, mund të kthehet në një çështje serioze. Pubalgjia e tij i shkakton probleme në fushë, ndërkohë që mund të ndikojë edhe në gjendjen dhe qëndrimet e tij mendore. Suso nuk ka shënuar në pesë ndeshje që nga ndeshja kundër Genoa në janar dhe mospërputhja e spanjollit po vë në dyshim aftësitë e tij për të luajtur në një nivel të lartë – sidomos duke pasur parasysh që përpara ishte i lidhur me klubet më të mira si Real Madrid, Chelsea dhe Spurs transferimi i fundit dritare./ORAinfo/

Read More »

Dridhet “San Siro”, Milanit po ia marrin Romagnolin

Sipas asaj që është raportuar nga mediat angleze ka interes nga Liga Premier në mbrojtësin e Milanit dhe kapitenin Alessio Romagnoli. Raportet sugjerojnë se Manchester United dhe Chelsea janë të interesuar në qendërmbrojtësin e Italisë përcjell ORAinfo. Megjithatë, Chelsea mund të ballafaqohet me një ndalim tregu i cili, në qoftë se ankesa e tyre është e pasuksesshme, e lë derën e hapur për Unitedin që të nënshkruajë 24-vjeçarin. Manchester United ka kërkuar një qendër të re për një kohë të gjatë dhe performancat mbresëlënëse dhe konsistente mbrojtëse të Romagnolit . Megjithatë, nuk janë vetëm këto dy klube angleze që ndjekin Romagnolin por ka interes të brendshëm nga një nga rivalët kryesorë të Milanit. Juventusi thuhet se është i interesuar në Romagnoli pasi e shohin mbrojtësin si një lojtar potencial për të shërbyer si një nga zëvendësimet për mbrojtjen e klubit të BBC (Bonucci, Barzagli dhe Chiellini)./ORAinfo/

Read More »

Inzaghi ia jep lajmin e madh Milanit para ndeshjes së sotme

Lazio ka një dëshirë për hakmarrje pas rezultateve të dobëta të dobëta në ligë dhe daljes nga Europa League. Biancocelesti dëshiron të arrijë në finalen e Kupës së Italisë për të ringjallur një sezon që kërcënon të shpëtojë nga pozicioni i trajnerit të Simone Inzaghit, pavarësisht një pjese të parë pozitive përcjell ORAinfo. Sfida për Milanin, si dhe derbin e ardhshëm të shtunën me Romën,do të bëhet një garë vendimtare me shpresën për të përmirësuar trendin e rezultateve. Inzaghi sot ka njoftuar listën e lojtarëve për të sfiduar Milanin në stadiumin Olimpik. Faqja zyrtare sslazio.it e ka publikuar këtë listë, ku ka elemente fillimisht në dyshim si Bastos, Luiz Felipe dhe Luliç, të cilët janë lëndur në ditët e fundit, një lajm i madh për rossonerët. Portierët: Guerrieri, Proto, Strakosha Mbrojtësit: Acerbi, Bastos, Durmisi, Luiz Felipe, Marusic, Patric Mesfushorët: Badelj, Cataldi, Jordao, Leiva, Luis Alberto, Luliq, Milinkovic, Parolo, Romulo Sulmuesit: Caicedo, Correa, Immobil..

Read More »