Home / Tag Archives: milanit

Tag Archives: milanit

Befason sulmuesi i Torinos, e quan “hero” yllin e Milanit

Iago Falque, sulmuesi i Torinos, pas lojës së mbrëmshme me Milanin, kishte fjalë të mëdha për njërin nga futbollistët e rossonerëve.Ai foli për Sky Sport pas ndeshjes Milan-Torino, duke treguar se portieri, Donnarumma ishte heroi i ndeshjes në ndeshjen e zhvilluar në San Siro përcjell ORAinfo.“Donnarumma? Edhe vitin e kaluar ai bëri një pritje të pabesueshme kundër meje, ai është një kampion dhe me të vërtetë më ka mahnitur për atë që ai është në gjendje të bëjë. Ai sihte një hero. Rezultati ?.. Ishte një pikë e rëndësishme për ne … “, ka thënë Falque.Pas barazimit të mbrëmshëm, Milan pozicionohet në vendin e katërt në tabelë me gjithsej 26 pikë të tubuara, derisa Torino zë vendin e gjashtë./ORAinfo/

Read More »

“Dridhet” San Siro, ylli i madh nuk pranon t”i bashkohet Milanit

Drejtori i Milanit, Leonardo konfirmoi se Zlatan Ibrahimoviç nuk do të largohet nga LA Galaxy, ndërsa ata janë duke vlerësuar kushtet për ta transferuar Cesc Fabregas të Chelsea përcjell ORAinfo.Negociatat me Ibra u ndaluan gjatë ditëve të fundit dhe pati raporte se një transferim janar ishte në planet e rossonerëve.“Ibrahimoviç nuk do të kthehet në Milan,” tha drejtori Leonardo për Sky Sport Italia .“Ai i dha fjalën e tij Galaxy LA që ai do të rinovojë kontratën e tij. Ne menduam për kthimin e tij dhe ai mendoi edhe për këtë, por ai e mban fjalën e tij dhe do të mbetet në MLS.“Do të kishte qenë një histori e mrekullueshme dhe një sinjal i fortë, por nuk do të ishte e mundur”.Rossonerët kanë bërë tashmë një nënshkrim të madh për janarin, pasi Lucas Paqueta do ta vesh fanellën e Milanit pasi ekipi kuqezi pagoi 35 milionë euro për të.Leonardo komentoi në raportet se Milan ishin në negociata të avancuara me Chelsean për Cesc Fabregas.“Ne e vlerësuam atë, duke pasur parasysh ..

Read More »

Transferi i parë i Milanit arrinë nesër në ‘San Siro’

Transferi i parë i Milanti për sezonin e janarit do të arrijë nesër në Milano.Lucas Paqueta pritet të jetë në ndeshjet e Milanit me Torino nesër dhe synon që debutimin e tij ta bëjë në finalen e Super Kupës Italiane.Braziliani zyrtarisht do të bashkohet me Rossonerët nga Flamengo në janar, por ai tashmë ka luajtur ndeshjen e tij të fundit për klubin dhe po pret vetëm vendimin e FIFA-s.Sipas Gazzetta dello Sport, Paqueta do të jetë në stadium kundër Torinos.Pas kësaj ai do të bëjë testet mjeksore me klubin dhe do të takohet me Gattuso dhe shokët e tij të ri të ekipit, duke kaluar tri ose katër ditë në Milano përpara se të kthehet në Brazil për Krishtlindje.Paqueta do të zhvendoset në Milano në fillim të muajit të ardhshëm, por ndeshja e parë e Serie A është me 20 janar.Megjithatë, Supercoppa Italiane kundër Juventusit luhet më datë 16 kur edhe ai synon debutimin.

Read More »

Lëndimet e shkatërruan këtë futbollist të Milanit

Andrea Conti ,ka zbuluar se të dy dëmtimet në gjunjë që ai pësoi e kanë masakruar mendërisht dhe kjo e ka bërë për të vuajtur edhe më shumë që të mos jetë në gjendje të ndihmojë ekipin kur nuk luanin mirë.Conti tani ka filluar të bëjë një palestër të plotë pasi ka pësuar dy lëndime të ligamentit të gjurit njëri pas tjetrit . Ndërsa i pari erdhi gjatë një lojë nën udhëheqjen e Vincenzo Montella, e dyta erdhi këtë verë të kaluar në stërvitje përcjell ORAinfo.Conti kohët e fundit po bisedonte me Sky Sport 24 se si lëndimet e prekën atë dhe ai tha se ata emocionalisht e masakruan atë. Ai tha: “Kur mbërrita këtu ishte një emocion i pabesueshëm, një ndjenjë e papërshkrueshme, atëherë ishin këto dy plagë, psikologjikisht ato më masakruan.“Unë u përpoqa të fsheh trishtimin tim, por ishte një vit i vështirë. Shih shokët e tu të ekipit vuajnë në fushë dhe nuk mund të bëni asgjë për t’i ndihmuar. Kjo ishte gjëja më e keqe për mua, shpresoj se më e keqja është e gjatë dhe tani unë jam i lumt..

Read More »

Befason Borini, ky është udhëheqësi i Milanit

Ylli i Milanit, Fabio Borini e ka lavëruar Suson dhe e ka cilësuar atë si një ‘udhëheqës’ të ekipit kuqezi.Suso është cilësuar si një nga lojtarët më të shquar të Milanit nën udhëheqjen e Gattusos dhe Borini beson se Suso dhe Gttuso janë vendimtarë për ambiciet e Rossonerëve për t’u kthyer në Ligën e Kampionëve përcjell ORAinfo.“ Gattuso ka sjelle unike në mënyrën se si udhëheqë sërtvitjen , ai i afrohet grupit dhe ka një lidhje të fortë me klubin.“Suso gjithmonë ka pasur karakteristikat që ka sot, duke qenë një lojtar teknik dhe shumë imagjinativ . “Ai gjithmonë ka qenë dhe do të jetë udhëheqës ashtu siç është tani “, ka thënë Borini./ORAinfo/

Read More »

Ylli i Premierligës niset drejt Milanit

Transferimi i parë i Milanit në afatin kalimtar të janarit mund të vijë nga Chelsea.Milan raportohet se i ka ofruar kontratë prej dy vite e gjysmë mesfushorit Cesc Fabregas.Sipas Gazetta dello Sport, bisedimet mes Milanit dhe agjentit të lojtarit, Darren Bein, janë duke vazhduar, përcjell lajmi.Kjo gazetë po ashtu raporton se spanjolli tashmë i ka treguar skuadrës së Chelsea se dëshiron të luajë më shumë, dhe Milan i ka propozuar një ofertë prej katër milionë euro në sezon.Fabregas në janar hynë në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij me Chelsea, dhe kjo mund të bëjë që blutë të vendosin për shitjen e tij në afatin dimëror, nëse pranojnë një ofertë prej 12 milionë euro nga Milan.Mesfushori spanjoll është pjesë e Chelsea që nga viti 2014, dhe me skuadrën nga ‘Stamford Bridge’ ka fituar dy tituj të Premierligës.Gjatë karrierës së tij, Fabregas ka veshur edhe fanellat e Barcelonës dhe Arsenalit.

Read More »

PSG po ia rrëmben Milanit nga duart super-yllin

Sipas asaj që raportohet, PSG-ja është fokusuar në yllin e madh që po kërkohet nga United, e madje thuhet se e ka kaluar AC Milan në garën për ish-mesfushorin , Leandro Paredes, i cili luan aktualisht për Zenit në Ligën Ruse përcjell ORAinfo.Milan ishte i interesuar për të sjellë Paredes në klub në janar, si një zgjedhje alternative për mesfushorin e Chelseat, Cesc Fabregas i cili duket se është zgjedhja e parë e Rossonerëve.Megjithatë, tani është raportuar se Chelsea dëshiron të mbajë Fabregas dhe PSG janë gati të nënshkruajnë Paredes sa më shpejt që në janar./ORAinfo/

Read More »

Rossonerët nisin festën, super ylli pranon t”i bashkohet Milanit

Zlatan Ibrahimoviç, është afër një kthim në Milan, pasi që Goal.com zbulon që bisedimet janë në një fazë të përparuar.Një aventurë e dytë në San Siro për sulmuesin suedez është diskutuar për disa kohë, pasi që forma e tij e lartë në Amerikë me LA Galaxy e ka mbajtur atë në radar të klubeve në Evropëbedhe në moshën 37 vjeçare përcjell ORAinfo.Ibrahimoviç shënoi 22 herë në sezonin e MLS 2018, duke fituar çmimin “Arritja e Vitit “. Ai kishte sugjeruar se do të qëndronte për 12 muaj të tjerë, e cila ishte pjesë e marrëveshjes së tij fillestare me Galaxy.Sidoqoftë, duket gjithnjë e më shumë gjasa që aventura e tij në Shtetet e Bashkuara të përmbyllet. Goa.com kupton se diskutimet me Milanin po përparojnë në ritëm dhe se një marrëveshje mund të shpallet në ditët e ardhshme.Duke qenë pjesë më herët e Milanit, Juventusit dhe Interit, frontmeni me përvojë është i vetëdijshëm për sfidat e paraqitura nga Serie A.Ai ka shijuar lavdinë e titullit në të kaluarën dhe do të shpresojë të sht..

Read More »

Milinkovic-Savic flet për ofertën e Milanit

Ylli i Lazios, Sergej Milinkovic-Savic, foli para mediave mbrëmë ku njoftoj për ofertat që kanë mbërri në drejtim të tij.Mesfushori serb është një nga lojtarët më eminent në Evropë dhe klubet e mëdha si Milan dhe Manchester United kanë qenë të lidhur me mikpritjen e shërbimeve të tij.“Verën e kaluar nuk ishte aspak e lehtë pasi që çdo ditë kishte një spekulim të ri”, tha Milinkoviç-Saviç.“E kam njohur gjithmonë se unë jam një lojtar i Lazos dhe unë isha i lumtur të qëndroja. Unë kam nënshkruar një marrëveshje të re dhe kam pesë vjet të mbetur në kontratën time me klubin tani. Milan? Pyetni agjentin tim, unë nuk jam përgjegjës për këto gjëra. Unë jam i fokusuar në fushë dhe në punën e vështirë. Nuk më pëlqen të flas për artikullin tim të çmimit”, tha ai.Pas barazimit 1-1 të së dielës në Chievo, Claudio Lotito ka dërguar lojtarë të Lazios në fushën e trajnimit. “Është vendimi i duhur. Ne duhet të bëjmë më shumë, dhe më duhet të bëj edhe më shumë. Ne duam t’i zgjidhim gjërat kund..

Read More »

Ja çfarë bënë pas fitores së Milanit Kessie dhe Bakayoko

AC Milan luajti kundër Parma dje në Serie A italiane në San Siro.Në fund, lojtarët e Rino Gattusos fituan me një rezultat 2-1 (me Kessie që shënoi fituesin e lojës) përcjell ORAinfo.Pas ndeshjes, Tiemoue Bakayoko, Franck Kessie dhe Gervinho i Parmas dolën së bashku, duke lënë anash futbollin e duke gjetur kohë për tu argëtuar.Në anën tjetër Kessie është në formë të jashtëyakonshme, pasi që shihet si njëri nga lojtarët kyç të ekipit të Milanit.Pas fitores, dy lojtarët e Milanit kanë gjetur kohë edhe të relaksohen. Më poshtë mund ti shihni foto e tyre./ORAinfo/

Read More »