Home / Tag Archives: milionesh

Tag Archives: milionesh

“Tërmet” te Barça, po ia marrin yllin 60 milionësh

Benfica është shumë afër transferimit të portierit të Barcelonës, Jasper Cillessen. Cillessen, ylli holandez, ka një kontratë në Camp Nou që kalon deri në qershor 2021 dhe përmban një klauzolë lirimi prej 60 milion euro, ndërsa besohet se dëshiron më shumë paraqitje për ekip të parë, përcjell ORAinfo. 29-vjeçari u …

Read More »

Barcelona vjen me transferim të “çmendur” 200 milionësh

Barcelona do të vazhdojë përpjekjet e tyre për të nënshkruar Antoine Griezmann nga Atletico Madrid këtë verë, raporton Marca. Ekipi i Ernesto Valverde ishte pranë firmosjes me francezin verën e kalaur, por Griezmann vendosi të nënshkruante një marrëveshje të re në Atletico, përcjell ORAinfo. Megjithatë, një klauzolë lirimi në kontratën …

Read More »

Barcelona “ndezë” La Ligën, po e transferon yllin 100 milionësh

Barcelona dëshiron të nënshkruajë sulmuesin e Manchester United, Marcus Rashford këtë verë në një marrëveshje £ 100m, raporton Daily Mirror. Barca, thuhet se do të përpiqet të tërheqë 21-vjeçarin nga Old Trafford me një vit të mbetur në kontratën e tij, përcjell ORAinfo. Rashford, një produkt i akademisë së United, …

Read More »

Guardiola largon futbollistin 40 milionësh nga klubi

Po kërkohet nga disa klube, por Guardiola futbollistin ,lkay Gundogan nuk e do më në skuadër. Ilkay Gundogan e ka marrë vendimin për të ardhmen, duke mos e rinovuar kontratën me Mannchester City-n, e cila skadon në vitin 2020. Mesfushori gjerman tashmë mund të jetë zyrtarisht në merkato, duke nisur …

Read More »

Zidane ia “terron” Guardiolës, po ia merr yllin 180 milionësh

Real Madrid thuhet se ka identifikuar mesfushorin e Manchester City, Kevin De Bruyne si një nënshkrimit potencial të verës. Kthimi i Zinedine Zidane në Bernabeu ka bërë që Real të jetë i lidhur me një numër të lojtarëve të profilit të lartë, duke përfshirë mesfushorin e Manchester United Paul Pogba …

Read More »

E bleu verës, Zidane po e shet yllin 40 milionësh

Menaxheri i Real Madridit Zinedine Zidane ka zbuluar se mund të shesë portierin Thibaut Courtois këtë verë. Belgu 26-vjeçar është kritikuar që nga transferimi i tij prej 40 milionë funta (47 milion euro) nga Chelsea në verë përcjell ORAinfo. Zidane rivendosi Keylor Navas dhe luajti me djalin e tij, Luca, …

Read More »

“Çmendet” Allegri, e do yllin 80 milionësh

Mesfushori i Lyon,Tanguy Ndombele është në listën e transferimit të Juventusit, thotë Rai Sport. Sidoqoftë, çmimi prej 78 milionë funte i klubit francez për 22-vjeçarin ,nuk dihet nëse do të arriher një marrëveshje përcjell ORAinfo. Massimiliano Allegri është duke kërkuar të forcojë më tej gradat e tij në mesfushë, pavarësisht se tashmë është pajtuar me një marrëveshje për të nënshkruar agjentin e lirë Aaron Ramsey./ORAinfo/

Read More »

Milan, Liverpool dhe Man Utd në garë për yllin 100 milionësh

Bruno Fernandes është lojtari me i kërkuar për afatin e verës. Pas Milanit dhe Liverpoolit në garë për mesfushorin e Sprotingut ka hyrë edhe gjigant anglez, Manchester United. Kartoni i Fernandes pritet të kushtojë hiq me pak se 100 milionë euro, përcjell ORAinfo. Ish ylli i Bolonjës dhe Udinese ka shkëlqyer me klubin portugez këtë sezon dhe pavarësisht nga një klauzolë e lartë prej 100 milionë eurosh, shumë klube të mëdha evropiane kanë qenë të lidhura me tentimin e sigurimit të shërbimeve të tij. Liverpool dhe AC Milan janë duke u lidhur me nënshkrimin e lojtarit në verë, por me sa duket tani edhe Manchester United po monitoron mesfushorin e talentuar me tipare sulmuese. /ORAinfo/

Read More »