Home / Tag Archives: milionesh

Tag Archives: milionesh

Punë e kryer, Bayerni po e transferon yllin 100 milionësh

Lothar Matthaus, mendon se Leroy Sane do të bashkohet me Bayern Munchen këtë verë. Sane ka tërhequr interes nga Bayerni dhe Manchester City po planifikojnë të mbajnë bisedime me përfaqësuesit e tij me shpresën për ta siguruar atë në një kontratë të re, përcjell ORAinfo. Legjenda e Bayernit dhe Gjermanisë, …

Read More »

“Tërmet” te Barça, po ia marrin yllin 60 milionësh

Benfica është shumë afër transferimit të portierit të Barcelonës, Jasper Cillessen. Cillessen, ylli holandez, ka një kontratë në Camp Nou që kalon deri në qershor 2021 dhe përmban një klauzolë lirimi prej 60 milion euro, ndërsa besohet se dëshiron më shumë paraqitje për ekip të parë, përcjell ORAinfo. 29-vjeçari u …

Read More »

Barcelona vjen me transferim të “çmendur” 200 milionësh

Barcelona do të vazhdojë përpjekjet e tyre për të nënshkruar Antoine Griezmann nga Atletico Madrid këtë verë, raporton Marca. Ekipi i Ernesto Valverde ishte pranë firmosjes me francezin verën e kalaur, por Griezmann vendosi të nënshkruante një marrëveshje të re në Atletico, përcjell ORAinfo. Megjithatë, një klauzolë lirimi në kontratën …

Read More »

Barcelona “ndezë” La Ligën, po e transferon yllin 100 milionësh

Barcelona dëshiron të nënshkruajë sulmuesin e Manchester United, Marcus Rashford këtë verë në një marrëveshje £ 100m, raporton Daily Mirror. Barca, thuhet se do të përpiqet të tërheqë 21-vjeçarin nga Old Trafford me një vit të mbetur në kontratën e tij, përcjell ORAinfo. Rashford, një produkt i akademisë së United, …

Read More »

Guardiola largon futbollistin 40 milionësh nga klubi

Po kërkohet nga disa klube, por Guardiola futbollistin ,lkay Gundogan nuk e do më në skuadër. Ilkay Gundogan e ka marrë vendimin për të ardhmen, duke mos e rinovuar kontratën me Mannchester City-n, e cila skadon në vitin 2020. Mesfushori gjerman tashmë mund të jetë zyrtarisht në merkato, duke nisur …

Read More »