Parlamenti e votëbeson/ Formohet qeveria e re e Malit të Zi me kryeministër Zdravko Krivokapiç

Me votat e 41 deputetëve, nga gjithsej 81 në Parlamentin e Malit të Zi, u zgjodh…

Krivokapiq mandatohet për krijimin e qeverisë së re malazeze, Abazoviq: Gjukanoviqi po e pranon realitetin e ri në Mal të Zi

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, ka mandatuar për kryeministër bartësin e listës “Për Ardhmërinë…

Gjukanoviq: Kisha Ortodokse Serbe është një instrument i nacionalizmit dhe interesave ruse në Ballkan

Kisha Ortodokse Serbe vazhdimisht është një instrument i nacionalizmit Serbo Madh dhe interesave perandorake ruse në…

Gjukanoviq: Serbia po e përjeton rëndë humbjen e Kosovës, rajoni po rrezikohet nga luftëra të reja

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, ka thënë se “në rrethanat në të cilat filloi…

Paralajmërimi i Gjukanoviqit: Po ringjallet projekti serb!

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq deklaron se projekti “Serbia e Madhe” është ringjallur. Në…

Presidenti i Malit të Zi: Projekti serbomadh është ringjallur, po tentojnë ta kompensojnë humbjen e Kosovës

Gjukanoviq: Projekti serbomadh është ringjallur, po tentojnë ta kompensojnë humbjen e Kosovës. Projekti serbo-madh është ringjallur.…

Gjukanoviq: Projekti serbomadh është ringjallur, po tentojnë ta kompensojnë humbjen e Kosovës

Projekti serbo-madh është ringjallur. Ai projekt synon që Serbisë t’ia sigurojë njëfarë kompensimi për humbjen e…

Gjukanoviq akuzon Serbinë: Beogradi ka misione dhe qëllime problematike në Ballkan

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, deklaroi se nuk mund të thoshte me saktësi se…

Gjukanoviq: Nuk jam lodhur nga politika, do të jem këtu në çdo pozitë

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, thotë se ka gjithmonë një arsye për të festuar…

Gjukanoviq në opozitë, Abazoviq zgjedh koalicionin me partitë pro-serbe

Milo Gjukanoviq do të jetë në opozitë pasi tri grupimet opozitare janë bashkuar për t’ia marrë…

Opozita proserbe feston suksesin në zgjedhjet në Mal të Zi me këngë për Kosovën

Opozita proserbe feston suksesin në zgjedhjet në Mal të Zi me këngë për Kosovën Përfaqësuesit dhe…

Humbje të ndjeshme për partinë qeverisëse në Mal të Zi

Pas zgjedhjeve parlamentare në Malin e Zi, duket se rezultati është shumë i ngushtë dhe formimi…