Rashica më në fund e gjen golin

Më në fund Rashica e gjen golin. Pas shumë kohësh, Milot Rashica ka arritur të shënojë.…

Milot Rashica starton për Werderin

Rashica starton për Werderin. Milot Rashica do të startojë në ndeshjen e sotme për Werder Bremenin.…

“Udhëtoi 6 mijë kilometra për asgjë”, komentohet paraqitja e Rashicës me Kosovën

Milot Rashica ka kohë që nuk paraqitet mirë me fanellën e Kosovës. E këtë gjë e…

Miloti niset drejt Spanjës, shikoni reagimin e Belkizit

Milot Rashica po vazhdon të jetë një ndër futbollistët më të njohur të kombëtares së Kosovës.…

Suedia trefishon rezultatin ndaj Kosovës

Kosova pëson sërish, Suedia shënon golin e tretë nga penalltia. Suedia ka shënuar edhe golin e…

Milot Rashica komenton lojën dhe momentin e penalltisë

Rashica komenton lojën dhe momentin e penalltisë. Milot Rashica e ka shprehur zhgënjimin e skuadrës së…

“Kosova na shkatërroi”, ja çka shkruajnë mediat lituaneze pas humbjes së thellë në Prishtinë

Mediat lituane e kanë cilësuar si shkatërruese disfatën që Kosova ia shkaktoi ekipit të tyre kombëtar…

Kosova po fiton në “Fadil Vokrri”, shënohet goli i 2-të

Shënon Vedat Muriqi Kosova ka shënuar golin e dytë në ndeshjen me Lituaninë. Golin e dytë…

Kosova jep spektakël para ndeshjeve me Suedinë dhe Spanjën

Kosova e mrekullueshme. Kosova e ka deklasuar Lituaninë në “Fadil Vokrri”, para ndeshjeve të rëndësishme kundër…

Kosova me këtë formacion synon ta mposhtë Lituanin

Kosovë – Lituani, formacionet zyrtare – Challandes me disa ndryshime. Përfaqësuesja e Kosovës dhe ajo e…

Ky pritet të jetë formacioni i Kosovës kundër Lituanisë

Kombëtarja e Kosovës do të luajë takimin miqësor ndaj Lituanisë sot me fillim nga ora 20:45,…

Zbulohet pse dështoi transferimi i Rashicës te Milani

Lala tregon pse dështoi transferimi i Rashicës në Milan. Ish kapiteni i Kombëtares Shqiptare dhe menaxheri…