Osmani nuk i ndal kritikat për Hotin, e quan Qeverinë pakicë

Ushtruesja e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani ka folur pë media pas vizitës 3-ditore në Shqipëri.…

Kreu i AAK-së flet për marrëveshjen e Washingtonit dhe Mini-Shengenin

Haradinaj flet për marrëveshjen e Uashingtonit, e sheh problematik mini-Shengenin. Kryetari i Aleancës së Ardhmërisë së…

S’ka kuorum, dështon votimi i rezolutës së VV-së kundër Minishengenit

Në mungesë të deputetëve, rezoluta e Lëvizjes Vetëvendosje për mini-Shengenin nuk është hedhur sot për votim.…

Edi Rama: Serbia nuk mund të hapë gojë se sa shpejt ne dhe Kosova avancojmë me Mini-Shengenin

Rama: Serbia nuk mund të hapë gojë se sa shpejt ne dhe Kosova avancojmë me Mini-Shengenin.…

Ministri serb i Financave rreth Mini-Schengenit: Me rëndësi që Kosova pranoi të jetë pjesë

Ministri serb i Financave, Sinisha Mali ka deklaruar se Mini-Schengeni së shpejti do të bëhet realitet…

Driton Selmanaj tregon pse LDK ka ndryshuar qëndrim rreth Mini-Shengenit

Zëvendëskryeministri Selmanaj tregon pse LDK ka ndryshuar qëndrim rreth Mini-Shengenit. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj është…

Hoti-VV-së: Ne iu shtimë në qeveri, por kah ia keni mësyrë ju me këtë qasje?

Kryeministri Hoti i drejtohet VV’së, duke iu thënë se iu shtimë në qeveri, por kah ia…