A pse po i jep Rama apo sepse janë të Kinës? Pse po i refuzon Albin Kurti vaksinat?

Pse po i refuzon Kurti vaksinat? Rikthimi i Albin Kurtit në pushtet i ka vënë sërish…

Palmer: Serbia e mbështet projektin e Mini-Shengenit ballkanik

Dialogu Kosovë – Serbi Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit dhe Përfaqësuesi Special i Departamentit të Shtetit…

Haki Abazi e shpallë të vdekur projektin e Mini-Shengenit nën qeverisjen e VV-së

Abazi i VV’së e shpallë të vdekur projektin e Mini-Shengenit nën qeverisjen e partisë së tij.…

Kreu i AAK-së flet për marrëveshjen e Washingtonit dhe Mini-Shengenin

Haradinaj flet për marrëveshjen e Uashingtonit, e sheh problematik mini-Shengenin. Kryetari i Aleancës së Ardhmërisë së…

Ramush Haradinaj flet për dialogun, thotë se Kosova mbylli sytë e veshët në përplot vendime që ndërmori Serbia

Haradinaj lidhur me dialogun thotë se Kosova mbylli sytë e veshët në përplot vendime që ndërmori…

Presidenti serb në konferencën e “Mini-Shengenit” me Ramën dhe Zaevin

Vuçiq në konferencën e “Mini-Shengenit” me Ramën dhe Zaevin. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të…

Marrëveshje Kosovë – Shqipëri apo mini – Shengen?

Kosova dhe Shqipëria nuk kanë nevojë të nënshkruajnë më marrëveshje bashkëpunimi mes njëra-tjetrës, tani kur në…

Me pasaporta të Kosovës qytetarët do të fluturojnë në linjën ajrore Kosovë-Serbi

Qytetarët do të fluturojnë me pasaporta të Kosovës në linjën ajrore Kosovë-Serbi. Përkundër krijimit të mini-Shengenit…

Ymeri thotë se përmes Mini-Shengenit, Serbia indirekt e njeh Kosovën

Visar Ymeri thotë se përmes Mini-Shengenit, Serbia indirekt e njeh Kosovën. Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës,…

Gjuriq: Shtëpia e Bardhë nuk është më e rezervuar vetëm për shqiptarët

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq deklaroi sot se Serbia ka rinovuar…

Gjuriq lartëson Marrëveshjen e Washingtonit, thotë se Serbia fitoi përmes Minishengenit

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, e ka quajtur një…

Gjuriq e quan mrekulli marrëveshjen e Uashingtonit

Gjuriq: Heqja e temave politike dhe hyrja e Prishtinës në Mini-Shengen, mrekulli e vërtetë. Drejtori i…