Ministria jep detaje në lidhje me vaksinimin e mjekëve nga Kosova në Kukës

Vaksinimi i mjekëve nga Kosova në Kukës, Ministria jep detaje. Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka…

Rritja e rasteve me koronavirus, kërkohet mbyllja e shkollave

Zemajt i kërkohet që të merr vendim për vazhdimin e mësimit online. Këshilli “Shëndetësia e Bashkuar…

Pse nuk erdhën në shkurt vaksinat anti-Covid, flet ministri Zemaj

Ministri Zemaj tregon pse nuk erdhën në shkurt vaksinat kundër Covid-19. Ministri i Shëndetësisë në detyrë…

Ministria e Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve

Paralajmëron MSH’ja që nëse s’respektohen masat dhe rriten rastet do të kthehen kufizimet. Ministri në detyrë…

Ministri Zemaj thotë se nga sot janë mbi 161 specialistë të rinj në Kosovë: Besoj në punën e tyre

Zemaj ka njoftuar se nga sot mbi 161 specialistë të lëmive të ndryshme mjekësore filluan nënshkrimin…

Ministri Zemaj paralajmëron vendim që të lehtësohen masat anti-Covid

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se sot ka pasur një takim me…

Ministri Zemaj: Kemi siguruar 1 milion e 220 mijë vaksina antiCOVID

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë të ditur se Kosova ka arritur të…

Ministri Zemaj: Ishte shumë e vështirë të gjenden shtete që do të mund të hapnin dyert për dy pacientët tanë

Zemaj: Ishte shumë e vështirë të gjenden shtete që do të mund të hapnin dyert për…

Ministri Zemaj: Dy qytetarët e tjerë që pësuan djegie të rënda në Ferizaj do të dërgohen në Austri

Zemaj thotë se dy qytetarët e tjerë që pësuan djegie të rënda në Ferizaj do të…

Ministri Zemaj: Dy nga të lënduarit e Ferizajt nisen drejt Turqisë, dy të tjerë në pritje

Zemaj: Dy nga të lënduarit e Ferizajt nisen drejt Turqisë, dy të tjerë në pritje. Dy…

Ministri Zemaj takohet me ambasadorin e Turqisë dhe Italisë, shpreh nevojën për ndihmë për vaksina e barna

Zemaj takohet me ambasadorin e Turqisë dhe Italisë, shpreh nevojën për ndihmë për vaksina e barna.…

Ministri Zemaj viziton të lënduarit në QKUK nga shpërthimi në Ferizaj

Në Emergjencën e Qendrës së Klinikës Universitare të Kosovës (QKUK) janë duke u trajtuar dhjetëra persona…