PDK kërkon shkarkimin e ministres Bajrami dhe ministrit Kuçi

PDK-ja kërkon shkarkimin e dy ministrave të Qeverisë Hoti. Partia Demokratike e Kosovës ka deklaruar se…

Ministrja Bajrami vjen me njoftim të rëndësishëm për përfituesit e asistencës sociale

Ministria Bajrami ka njoftuar se nesër do të dalin paratë për përfituesit e asistencës sociale që…

Ministrja Bajrami: Një mbyllje e dytë do të ishte fatale, po negociojmë me Bankën Botërore për vaksinën anti-COVID

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka thënë se janë duke biseduar me Bankën Botërore për të…

Ministrja Bajrami ka një kërkesë për pronarët për ekzekutimin e pagesave për bizneset

Ekzekutimi i pagesave për bizneset, Bajrami ka një kërkesë për pronarët. Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami,…

Ministrja Bajrami pas vjedhjes së 2 milionëve: Kam menduar dorëheqjen

Ministrja e Financave ka folur për vjedhjen e dy milionë eurove nga Thesari i Kosovës. Ministrja…

Skandali me 2 milionëshin, kryeministri tregon nëse po e mendon shkarkimin e Hykmete Bajramit

Një skandal ka ndodhur se fundmi në Thesarin e Shtetit, ku janë ‘avulluar’ dy milionë euro.…

Hoti: Mashtruesit dhe keqpërdoruesit do të dalin sikurse minjtë në sipërfaqe, nuk kanë vend në institucione

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është deklaruar për herë të parë pas skandalit të keqpërdorimit të…

Ministrja Bajrami pret që projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike të kalojë këtë javë

Bajrami pret kalimin e projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike këtë javë. Ministrja e Financave nga radhët e…

Ministrja Bajrami njofton se nga e hëna nisin pagesat e Pakos Emergjente

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka thënë se nga e hëna do të nisë ekzekutimin e…

Ministrja Bajrami thotë se pas rishikimit të buxhetit do të ekzekutohen këto pagesa

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka bëtë të ditur se me rishikimin e buxhetit do të…

Procedohet në Kuvend rishikimi i buxhetit për vitin 2020

Rishikimi i buxhetit për vitin 2020 procedohet në kuvend. Me 6 vota pro dhe 4 kundër,…