Ndryshime në qeveri, Eugena Tomini emërohet zv. ministrja e katërt e Shëndetësisë

Eugena Tomini, që deri më tani ka qenë shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik,…

A ka ardhur varianti i ri i Covid në Shqipëri? Rakacolli: Pezullohen fluturimet me Britaninë deri më 18 janar

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli bëri të ditur se varianti i ri i koronavirusit nuk është…

Rakacolli: Jemi të përgatitur nëse varianti britanik mbërrin në Shqipëri

Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli u shpreh se janë të përgatitur nëse varianti…

A fshihet numri i të vdekurve nga COVID?! Rakacolli: Jemi në luftë, bilancin do e bëjmë në fund. Të fokusohemi te jetët e fituara

Zëvendësministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli mohoi kategorish faktin se autoritetet shëndetësore fshehin numrin e viktimave të…

Komiteti i Ekspertëve: Tirana, Gjirokastra e Lezha më të prekurat. Për një javë do të shohim nëse…

Komiteti i Ekspertëve ka informuar sot për situatën në vend nga COVID-19. Drejtoresha e ISHP Albana…

Komiteti i Ekspertëve merr vendimin, ja masat kufizuese që nisin nga sot, do të vazhdojnë pa afat

Komiteti i Ekspertëve ka vendosur të lërë në fuqi masat kufizuese që ishin deri më sot,…

Komiteti i Ekspertëve njofton masat e reja: Nga e mërkura do ndalohet lëvizja dhe do mbyllen lokalet në orën…

Komiteti i Ekspertëve njofton marrjen e masave të reja shtrënguese me qëllim parandalimin e përhapjes së…

Shqipëria drejt një karantine të dytë, ky është plani për shtrëngimin e masave

Koronavirusi po vazhdon të përhapet me shpejtësi edhe në Shqipëri. Shqipëria po shkon drejt një mbylljeje…

Koronavirusi në Shqipëri/ 5 viktima dhe 156 raste te reja në 24 orët e fundit

Në një komunikatë të përditshme, sa i takon situatës së shkaktuar nga Covid-19, Ministria e Shëndetësisë…

Zv/ministrja e Shëndetësisë: Bëni kujdes, infektohesh dhe po ta vendosësh maskën gabim

Zv.ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli tha se infektimi i qendrave shëndetësore është fenomen që ka ndodhur…