Lajçak: Nëse ka vullnet politik në Kosovë e Serbi, marrëveshjen e arrijmë brenda disa muajsh

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak tha se marrëveshja është “teknikisht e…

Edhe Lajçak uron Osmanin për postin e presidentes së Kosovës

Lajçak uron Osmanin për zgjedhjen në pozitën e presidentes së Kosovës. I ngarkuari i BE’së për…

BE-ja i thotë ‘amin’ mandatit të Lajçakut si i Dërguar për Dialogun Kosovë-Serbi

Atij i është vazhduar edhe për një vit e gjysmë mandati. Bashkimi Evropian ia zgjati mandatin…

Miliona euro ia vënë në dispozicion Lajçakut për ta ‘zgjidhur’ dialogun Kosovë-Serbi

Lajçakut ia vënë në dispozicion miliona euro për ta ‘zgjidhur’ dialogun Kosovë-Serbi. Këshilli i Bashkimit Evropian…

Albin Kurti bisedë telefonike me Lajçakun, mësohet se çfarë diskutuan

Kurti zhvillon bisedë telefonike me Lajçakun, tregon çfarë diskutuan. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar…

Lajçak e uron Kurtin, ia përmend menjëherë rinisjen e dialogut

Emisari Special për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka uruar kryeministrin e zgjedhur Albin Kurti. Lajçak ka…

Vizita në Prishtinë dhe Beograd, Lajçak informon ambasadorët e BE-së

Lajçak do të zhvilloj një vizitë në Prishtinë dhe Beograd. I dërguari Special i BE-së për…

Vizita nsë Prishtinsë dhe Beograd, Lajçak informon ambasadorët e BE-së

Lajçak do tsë zhvilloj njsë vizitsë nsë Prishtinsë dhe Beograd. I dërguari Special i BE-së për…

Lajçak flet për dialogun Kosovë-Serbi, thotë se solli marrëveshje të rëndësishme

Lajçak thotë se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë solli marrëveshje të rëndësishme. Emisari i BE-së për…

Daçiq ka këtë kusht për t’u ulur në tavolinën e dialogut me Albin Kurtin

Ivica Daçiqi e qet një kusht për t’u ulur në tavolinën e dialogut me Albin Kurtin.…

Palmer: Për SHBA-në marrëveshja Kosovë-Serbi është çështje urgjente

I dërguari special i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se Shtetet e…

Miroslav Lajçak thotë se i dorëzoi Kurtit dokumente që të përgatitet për dialogun

Miroslav Lajçak thotë se i dorëzoi Kurtit dokumente që të përgatitet për dialogun me Serbinë. Emisari…