Home / Tag Archives: mjekesore

Tag Archives: mjekesore

Transferi i ri i Juventusit arrin në Torino për t’i kryer testet mjekësore

Mbrojtësi i Lazios Martin Caceres ka arritur në torino për t’i kryer testet mjekësore për të kompletuar tranferin te Juventusi. Rreth 20 tifozë të Juventusit ishin duke pritur për Caceres jashtë objektit J-Medical të klubit dhe mbrojtësi pritej të arrijtje rreth orës 11 të mëngjesit. Dhe Caceres me të vërtetë arriti në selinë e Juventusit me kohë, duke nënshkruar autografe dhe duke përqafuar një nga tifozët. Ai tani do t’i nënshtrohet testeve mjekësore. Ardhja e Caceres do t’i hapte rrugën për tu larguar nga Juventusi, mbrojtësit Mehdi Benatia. /ORAinfo/

Read More »

Lamtumirë Chelsea, Moses kryen testet mjekësore të gjiganti evropian

Edhe një largim është bërë nga Chelsea gjatë afatit të janarit. Futbollisti nigerian, Victor Moses, ka lënë Chelsean për t’iu bashkuar ekipit të Fenerbahces. Ditën e sotme, anësori nigerian ka kryer vizitat mjekësore me skuadrën turke. Moses aktivizohej prej vitesh me Blutë, ku me Antonio Conten në krye ishte një ndër më të rëndësishmit në titullin e fituar në sezonin 2016/2017. Tashmë, 28-vjeçari do të bartë fanellën e Fenerit, të cilët janë në momentin e tyre më të errët prej vitesh, ku renditen në vendin e 15-të vetëm dy pikë më shumë se vendi i fundit të klasifikimit të Superligës turke.

Read More »

LAJMI I FUNDIT: Lojtari nga Premierliga po i bën testet mjekësore të Inter

Inter e ka marrë seriozisht afatin e janarit ku tani po përforcohet edhe me një lojtar nga Premierliga. Cedric Soares së shpejti do të zyrtarizohet si futbollist i ri i Interit. Mbrojtësi i Southamptonit ka mbërritur për teste mjekësore te skuadra e njohur nga Milano. Lajmi është bërë i ditur nga “Sky Sport” që ka publikuar edhe fotografinë e Soaresit të buzëqeshur para aventurës së tij të re, transmeton lajmi. Soares do të nënshkruajë me Interin në formë të huazimit për 500 mijë euro me mundësi të blerjes pas përfundimit të këtij sezoni nga Southampton për total prej 11 milionë euro.

Read More »

‘Bomba e mbrëmjes’: Diego Godin kryen testët mjekësore të gjiganti nga Serie A

Drejtuesit e Inter e kanë marrë seriozisht përforcimin e ekipit në afatin e janarit. Në orët e vonshme të së enjtes shumë nga mediat italiane kanë raportuar se Diego Godin ka kryer testet mjekësore me Inter. Fabrisio Romano, Alfredo Pedulla si dhe disa gazetarë tjerë italianë poashtu kanë pohuar se Godin ka kryer testet mjekësore në mënyrë sekrete. Godin pritet t’i bashkohet në verë Interit, si transfer i lirë.

Read More »

Ylli i madh po i kryen testët mjekësore të Milan

Milan po e transferon njërin nga sulmuesit me të rrëzikshëm në Serie A. Sulmuesi i Genoas, Krzysztof Piatek, do t’i mbajë sot testet mjekësorë në Milan. Sapo të kompletohet ky transferim, sulmuesi i huazuar te kuqezinjtë nga Juventusi, Gonzalo Higuain, do të jetë i lirë të transferohet në Chelsea. Chelsea do ta transferojë Higuaini në formë huazimi për gjashtë muaj dhe në fund të sezonit do ta ketë opsionin për ta blerë përfundimisht argjentinasin për 36 milionë euro. Higuain e kaloi pjesën e parë të sezonit i huazuar nga Juventusi në Milan, dhe kuqezinjtë dëshironin ta gjenin një zëvendësues për të para se ta lejonin kalimin e tij në Stamford Bridge. Ky zëvendësues rezultoi të jetë Piatek, i cili i ka shënuar 19 gola në 21 ndeshje me Genoan, transmeton Express. Miani pritet t’i paguajë 35 milionë euro për polakun 23-vjeçar, i cili për shkak të paraqitjeve të tij tanimë ka filluar të krahasohet me bashkëkombësin e tij, Robert Lewandowskin. As Piatek e as Higuain nuk ishin të përf..

Read More »

Nis festa, ylli 40 milionësh po pret t”i kryen testet mjekësore te Milan

AC Milan dhe Genoa së shpejti do të takohen për të finalizuar transferimin e Krzysztof Piątek. Sipas Il Corriere della Sera, sulmuesi polak është duke pritur një thirrje të Rossonerëve për t’i nënshtruar testet e tij mjekësore me gjigantët e Serie A përcjell ORAinfo. Të dy klubet ende kanë nevojë për të finalizuar marrëveshjen, pasi, për momentin, Genoa nuk i ka pranuar lojtarët e përfshirë në këtë marrëveshje të mundshme për lojtarin-plus-cash. Kostoja totale e operacionit është në rajonin prej 40 milionë euro, por Rossonerët shpresojnë të ulin çmimin e lojtarit duke përfshirë disa lojtarë të tij në marrëveshjen me Genoa. Pasi të përfundojë lëvizja e Milanit Piatek, Gonzalo Higuain do të jetë i lirë të marrë fluturimin e tij për në Londër, ku ai do të nënshtrohet mjekësore me Chelsea përpara se të nënshkruajë një kontratë prej 9 milionë eurosh me Blues./ORAinfo/

Read More »

LAJMI I FUNDIT: Gonzalo Higuain arrin në Londër, sot kryen testet mjekësore

Sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain, sot do të arrijë në Londër të martën për të finalizuar lëvizjen e tij te Chelsea. Sipas Sportitalia, Higuain është gati të fillojë aventurën e tij të re me Chelsean.. Kjo është për shkak se lojtari Juventusit pritet në kryeqytetin anglez të martën në mëngjes, ku ai do të lidhet me Blues për herë të parë, para se të marrë mjekun e tij dhe të nënshkruajë kontratën e tij, përcjell ORAinfo. 31-vjeçari mendohet të ketë rënë dakord për një hua fillestare me Chelsean deri në fund të sezonit, në cilën pikë mund të zgjatet ose të kthehet në një transferim të përhershëm. Kalimi i Higuain duhet të lejojë që sulmuesi i Genoa Krzysztof Piatek do të bashkohet me Milanin dhe Atletico Madrid, nga ana e tij do të nënshkruajë me Alvaro Morata nga Chelsea. /ORAinfo/

Read More »

“Bomba” e mbrëmbjes: Higuain nesër kryen testet mjekësore te Chelsea

Sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain, njoftohet se do të mbërrijë në Londër të martën për të finalizuar lëvizjen e tij te Chelsea. Sipas Sportitalia, Higuain është gati të fillojë aventurën e tij të re me Chelsean., Kjo është për shkak se lojtari Juventusit pritet në kryeqytetin anglez të martën në mëngjes, ku ai do të lidhet me Blues për herë të parë, para se të marrë mjekun e tij dhe të nënshkruajë kontratën e tij. 31-vjeçari mendohet të ketë rënë dakord për një hua fillestare me Chelsean deri në fund të sezonit, në cilën pikë mund të zgjatet ose të kthehet në një transferim të përhershëm. Kalimi i Higuain duhet të lejojë që sulmuesi i Genoa Krzysztof Piatek do të bashkohet me Milanin dhe Atletico Madrid, nga ana e tij do të nënshkruajë me Alvaro Morata nga Chelsea. /ORAinfo/

Read More »

“Bomba” e ditës: Piatek të martën kryen testet mjekësore në Milan

Siç raportohet nga edicioni i sotëm i La Gazzetta Dello Sport, Milan ka të ngjarë të njoftojë nënshkrimin e Krzysztof Piatek të martën, përcjell ORAinfo. Rossonerët tashmë kanë arritur një marrëveshje në parim me Genoa që peshon 40 milionq, ndërsa lojtari është caktuar të nënshkruajë një marrëveshje pesëvjeçare me vlerë rreth 2 milionë euro në vit. Negociatat mes dy klubeve do të rifillojnë pas ndeshjes mes të dy palëve të hënën. Prandaj, e marta do të jetë dita për të zgjidhur detajet e fundit mbi marrëveshjen. Nëse gjërat shkojnë sipas planit, atëherë Piatek mund të zyrtarizohet në të njëjtën ditë. /ORAinfo/

Read More »

U kry: Higuain nesër teset mjekësore në Chelsea

Chelsea thuhet se shpreson të përfundojë nënshkrimin me sulmuesin e Milanit, Gonzalo Higuain, përpara ndeshjes së tyre kundër Arsenalit të shtunën. Sipas mediave britanike, Chelsea ka rënë dakord për një marrëveshje natën e kaluar për Higuain dhe kanë afat deri të mesditën e të premten për të regjistruar atë në skuadrën e tyre në Premier League kështu që ai mund të përballet me Arsenalin, përcjell ORAinfo. Gazeta shpjegon se Bluesi do të sjellë argjentinasin një hua fillestare nga Juventusi deri në fund të sezonit me mundësi blerje të përgjithshme. Për më tepër, opsioni do të jetë vetëm ‘i varur nga sa golat dhe paraqitjet që ai bën, si dhe se çfarë suksesi ka Chelsea’. 31-vjeçari gjithashtu do të jetë ‘në gatishmëri’ për një fluturim në Londër më vonë të enjten kështu që ai mund të nënshtrohet testeve mjekësore dhe të nënshkruajë kontratën e tij me anën e Maurizio Sarri para afatit të nesërm. Higuain nuk ka filluar ndeshjën dje në Supercoppa për shkak të një ‘ethe’, edhe pse ai u..

Read More »