“Klinikat Covid”, flasin protagonistët për momente të vështira dhe sfiduese

“Klinikat Covid”, protagonistët tregojnë momente të vështira dhe sfiduese. Ardhja e COVID-19 në mesin tonë ndryshoi…

Po trajtohen rastet më të rënda me koronavirus, Zemaj publikon foto nga Klinika Intensive

Armend Zemaj publikon foto nga Klinika Intensive, aty ku po trajtohen rastet më të rënda me…

Kosovarët me koronavirus po lajmërohen “me vonesë” për trajtim në spital

Java e fundit e muajit korrik, shënoi fillimin e rritjes së numrit të vdekjeve në Kosovë…

Anesteziologët po lënë punën në QKUK

Anesteziologët ikin nga QKUK’ja. Tre anesteziologë e kanë lëshuar punën të hënën në Qendrën Klinike Universitare…

Lajmi i fundit nga Klinika Infektive për gjendjen e pacientëve të prekur me koronavirusi

107 pacientë me koronavirus të shtrirë në Infektivë, 55 me oksigjeno-terapi dhe dy në gjendje të…

Gjendja në QKUK rëndohet: 144 pacientë të shtrirë me Covid-19, nga ta 57 persona në oksigjenoterapi

Rëndohet gjendja në QKUK: 144 pacientë të shtrirë me Covid-19, nga ta 57 persona në oksigjenoterapi.…

Vdekjet e sotme nga koronavirusi – MSH dhe QKUK s’tregojnë numrin, vetëm thonë se ishin në gjendje të rëndë

Është përkeqësuar situate me koronavirus në vend. Ministria e Shëndetësisë po bën thirrje që deri në…

141 të prekur me koronavirus po trajtohen në QKUK, 4 në gjendje kritike

141 pacientë me koronaviru janë duke u trajtuar aktualisht në Klinikën Infektive. Për gjendjen e tyre…