A iu lejua PSD-së të protestojë pas fillimit të orës policore?

Flasin nga PSD Kryetari i Partisë Sociale Demokratike (PSD), Dardan Molliqaj është deklaruar në media pas…

Pasi i rrahën dhe i lidhën rojat në Qendrën e Mbajtjes në Vranidoll, arratisen dhjetë emigrantë

Tre pjesëtarë të sigurimit në Qendrën e Mbajtjes së të Huajve në Vranidoll të Prishtinës mbetën…

Ja kur nis furnizimi me targa?

MPB tregon se kur nis furnizimi me targa dhe kur bëhet ndërrimi i atyre që janë…

Veliu numëron komunat me gjendje më të keqe pas përmbytjeve në vend

Përmbytjet në vend, Agim Veliu numëron komunat me gjendje më të keqe. Ministri në Detyrë i…

Caktohet data: Fushata zgjedhore fillon më 3 dhe përfundon më 12 shkurt

Caktohet fushata zgjedhore, fillon më 3 dhe përfundon më 12 shkurt. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ),…

Mësohet se kur do të nis certifikimi i partive politike për zgjedhjet e 14 shkurtit

Tashmë është mësuar se kur do të nis certifikimi i partive politike për zgjedhjet e 14…

Bëhet thirrje për kujdes në përdorimin e fishekzjarrëve

MPB bën thirrje për kujdes në përdorimin e fishekzjarrëve. Ministria e Punëve të Brendshme u bën…

Kapet grupi që shiste teste false për Covid-19/ Autoritetet në Maqedoninë e Veriut japin detaje: 7 të arrestuar

Autoritetet në Maqedoninë e Veriut kanë arrestuar 7 persona, pasi dyshohet se shisnin teste false për…

Si do t’i bashkojë dikasteret, tregon Agim Veliu: Disa drejtorë do të mbesin pa atë pozitë

Veliu tregon se si do t’i bashkojë dikasteret, thotë se disa drejtorë do të mbesin pa…

Reagon edhe Zafir Berisha: Shërbimet e huaja kanë investuar për 10 vite në sektin politik të Vetëvendosjes

Berisha thotë se shërbimet e huaja kanë investuar për 10 vite në sektin politik të Vetëvendosjes.…

Kërcënohet Zafir Berisha, policia nis hetimet

Zëvendësministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Zafir Berisha është kërcënuar. Policia e Kosovës ka nisur…

Rasti i këshilltarit të Kurtit, Avokati i Popullit del me rekomandim për MPB-në

Avokati i Popullit del me rekomandim për MPB-në për rastin e këshilltarit të Kurtit. Avokati i…