Nitaj pezullon përzgjedhjen e kryeshefit të Postës

Muharrem Nitaj pezullon përzgjedhjen e kryeshefit të Postës. Ministri në detyrë i Ekonomisë dhe Ambientit (MEA),…

Anëtari i AAK-së: E dimë që nuk dalim të parët në zgjedhje, prandaj synojmë Presidencën

Muharrem Nitaj i AAK’së ka treguar se pse në zgjedhjet e 14 shkurtit ata po kërkojnë…

A është afruar AAK me Vetëvendosjen, flasin Nitaj e Gjini

Nitaj e Gjini tregojnë nëse AAK është afruar me Vetëvendosjen. Ardian Gjini, nënkryetari i parë i…

Nitaj emërohet ministër në detyrë

Muharrem Nitaj emërohet ministër në detyrë. Muharrem Nitaj i AAK-së është emëruar sot ministër në vend…

Festë në vendlindjen e Haxhi Shalës deputetë e zyrtarë të AAK-së, hyejnë rregullat anti-Covid

Deputetë e zyrtarë të AAK-së festë në vendlindjen e Haxhi Shalës, thyejnë rregullat anti-Covid. Qytetarët po…

Privatizimi i banesave në pronë shtetërore mund të bëhet deri në vitin 2023

Qeveria e Kosovës ka miratuar Projektligjin për plotësim-ndryshimin e Ligjit për Shitjen e Banesave për të…

Nitaj për kërcënimet e Vuçiqit: Ilaç është veç taksa 100%

Nitaj ka folur në lidhje me kërcënimet e Vuçiqit. Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës…

‘Popull, deputetët i marrin 2,000 euro në muaj, prandaj nuk votojnë që ju t’i merrni paratë tuaja nga Trusti’

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk po e votojnë Projektligjin për rimëkëmbej ekonomike. Nënkryetari i Aleancës…

Nitaj i përgjigjet Hazirit për çështjen e ndryshimit të kufijve

Nitaj i reagon Hazirit duke thënë se Serbia të na njohë në kufijtë aktualë, pastaj hapim…