Reagon Kryeministri Hoti, kështu u përgjigjet kërcënimeve të presidentit serb për luftë

Avdullah Hoti u përgjigjet kërcënimeve të Vuçiqit për luftë. Kryetari i qeverisë së Kosovës Avdullah Hoti…

Edi Rama: Deklaratat e Vuçiqit janë të kota, Serbia e ka humbur luftën dhe Kosova është shtet

Rama: Deklaratat e Vuçiqit janë të kota, Serbia e ka humbur luftën dhe Kosova është shtet.…

Lufta e përgjakshme Armeni-Azerbajxhan, reagon Vuçiç: Zgjidhje përmes dialogut ose konflikt i mundshëm!

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka thënë para gazetarëve se në mëngjesin e të enjtes (12 nëntor)…

Kreu i Veteranëve pas kërcënimeve të Vuçiqit për luftë: Do ta presim përsëri me pushkë.

Klinaku pas kërcënimeve të Vuçiqit për luftë: Do ta presim përsëri me pushkë. Sekretari i OVL-UÇK-së,…

Bosch: Udhëheqësit serbë nuk kanë kufij

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë: Udhëheqësit serbë nuk kanë kufij. Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert…

Haradinaj: Vuçiqi si këlysh i Rusisë po e kërcënon rajonin me luftë të re

Kryediplomatja kosovare: Vuçiqi si këlysh i Rusisë po e kërcënon rajonin me luftë të re. Kryediplomatja…

​Azerbajxhani vret 51 ushtarë të Armenisë

Zyrtarët armenë nga Nagorno-Karabak thanë sot se, sipas informacionit të fundit, të paktën 51 anëtarë të…

Eskalon situata: Armenia sulmon naftësjellësin që kalon nëpër Turqi e Gjeorgji

Prokurorët azerë kanë thënë se forcat armene të martën kanë kryer një sulm me raketë ndaj…

Shkon në 27 numri i viktimave civile në vendbanimet e Azerbajxhanit, fajësohet Armenia

Kryeprokurori i Azerbajxhanit përmes një deklarate tha se Armenia qëllimisht është duke i vënë në shënjestër…

Armenia bombardon qytetin e dytë më të madh azer, një civil i vrarë e katër të plagosur

Ministria e Jashtme e Azerbajxhanit tha të dielën se një civil është vrarë dhe katër të…

Thellohet lufta: Azerbajxhani kërcënon se do të shkatërrojë sistemet raketore të Armenisë

Forcat e Armatosura të Azerbajxhanit do të shkatërrojnë sistemet raketore antiajrore S-300 të Forcave të Armatosura…

​Azerbajxhani kërcënon të shkatërrojë sistemet raketore të Armenisë

Forcat e Armatosura të Azerbajxhanit do të shkatërrojnë sistemet raketore antiajrore S-300 të Forcave të Armatosura…