Shaquille O’Neal massively impressed WWE legend Mick Foley by crashing through table on AEW Dynamite

Foley was impressed with Shaq (Photo: AEW) WWE legend Mick Foley has weighed in on Shaquille…

Atletet e dizenjuara në nder të Obamës dalin në shitje me një çmim marramendës (FOTO)

Një palë atletesh “Hiperdunkesh Nike”, të dizajnuara për Presidentin Barack Obama, do të shiten në faqen…

Joe Biden merr “frenat” e Amerikës, zhbërja e urdhërave të Trump dhe masat për pandeminë prioritet i 100 ditëve të para

E mërkura shënoi ditën e parë të Joe Bidenit si President i SHBA-së, por me sa…

Zbulimi i madh/ Testi i shpejtë i pështymës për COVID-19: Mund ta luftojmë pandeminë më parë sesa vaksina

Një test laboratorik për pështymën, i krijuar nga studiues në Universitetin Yale të Shëndetit Publik për…

A është e mjaftueshme distanca 2 metra për të mos u infektuar nga COVID? Ja çfarë thotë studimi i më i fundit i Universitetit të Floridës

Shkencëtarët amerikanë thanë se kanë diktuar grimca infektive të koronavirusit deri në një distancë prej 4.8…