Home / Tag Archives: ndeshje

Tag Archives: ndeshje

Bianconerët , ylli i Juventusit transferohet në Angli

Bianconerët , ylli i Juventusit transferohet në Angli

Moise Kean, thuhet se ra dakord të bashkohet me Evertonin. Sipas Goalo’s Romeo Agresti, Everton është gati të përmbushë çmimin e kërkuar nga Juventus prej rreth 40 milion € për Kean, i cili nga ana e tij ka dhënë miratimin e tij për këtë veprim, siç ka bërë edhe agjenti i tij Mino Raiola, përcjell ORAinfo. Sulmuesi gëzoi një fushatë …

Read More »

Valverde: Nesër do të jetë një ndeshje shumë vendimtare

Para ndeshjes me Real Madridin, trajneri i Barcelonës, Ernesto Valvero ka thënë një deklaratë për media Pak ditë para ndeshjes në Kupë, ku Barcelona fitoi 3-0 në Santiago Bernabeu, gjigantët evropian do të përballen sërish në Madrid. Me Barcelonën tashmë të kualifikuar në finale të Kupës dhe 9 pikë para Realit, të shumtë janë ata që po ëndërrojnë për një tjetër tripletë nga ana e klubit katalunas, por Valverde është me këmbë në tokë. “Synimi jonë është që të fitojmë ndeshjet që kemi para. Jemi në finale dhe mund të fitojmë një Kupë. Në La Liga, jemi të parët, edhe pse ka edhe shumë ndeshje deri në fund dhe me rivalët prapa. Momentalisht, nuk kemi fituar asgjë. Tani do të shkojmë për La Ligan: nesër do të jetë ndeshje shumë vendimtare”, deklaroi Valverde. /Gazeta Express/

Read More »

Bëhuni gati, na presin super ndeshje në 1/8 së finales së Ligës së Evropës

Në Nyon të Zvicrës është tërhequr e shortit për 1/8 e finales së Ligës së Evropës nga UEFA. Skuadra e mëdha që janë pjesë e Ligës së Evropës kanë qenë më fat, duke rënë me skuadra të nivelit jo të tyre. Chelsea do të takohet me Dynamo Kiev, ndërsa Interi luan me Eintracht Frankfurtin. Napoli pret Salzburgun, ndërsa Arsenali Rennes. Çiftet komplete të 1/8 së finales së Ligës së Evropës: Chelsea – Dynamo Kiev Eintracht Frankfurt – Inter Dinamo Zagreb – Benfica Napoli – Salzburg Valencia – Krasondar Sevilla – Slavia Pragë Arsenal – Rennes Zenit – Villarreal

Read More »

Sonte na presin këto super ndeshje në Ligën e Kampionëve

Sonte do të zhvillohen dy super ndeshje në kuadër të Ligës së Kampionëve. Liga e Kampionëve rikthehet sonte në mbrëmje me dy ndeshje spektakulare. Vëmendja kryesore do të jetë në Anfield për duelin Liverpool vs Bayern. Liverpooli në 5 ndeshjet e fundit ka 3 fitore dhe 2 barazime. Ndërsa Bayerni ka vetëm 1 humbje në 14 ndeshjet e fundit në të gjitha garat. Ndeshja tjetër është ajo mes Lyonit dhe Barcelonës. Dy duelet zhvillohen në orën 21:00.

Read More »

Derisa ishte në ndeshje, yllit të Barcelonës i plaҫkitët shtëpia

Kevin-Prince Boateng përjetoi një ditë mjaftë të rëndë të shtunën. Ai u kthye në shtëpi pas ndeshjes kundër Real Valladolidit dhe e gjeti shtëpinë e plaçkitur nga hajnat. Shtëpia e tij, e cila ndodhet në pjesën jugore të rrethinës Sarria në Spanjë, ishte cak i hajnave të cilët ia plaçkitën stolitë dhe një shumë parash në vlerë mes 300 mijë dhe 400 mijë. Policia ka thënë se do ta nisë një hetim ndaj kësaj plaçkitjeje.

Read More »

Rikthehet Liga e Kampionëve, sonte na presin këto dy super ndeshje

Është rikthyer magjia e ndeshjeve të Ligës së Kampionëve. Ditën e sotme rikthehen emocionet në Champions League që tashmë vjen në fazën me eliminim direkt. Pa dyshim që e gjithë vëmendja do të jetë në “Old Trafford” ku Manchester United pret Paris Saint Germainin në duelin e parë të vlefshëm për fazën e 1/16. Vlen të theksojmë që PSG-ja do të vuajë mungesat e mëdha të Neymarit dhe Cavanit, të cilët për arsye dëmtimesh nuk do të jenë të gatshëm për këtë ndeshje. Ndërsa jo më pak vëmendje do të tërheqë edhe dueli në “Olimpico” ndërmjet Romës dhe Portos. 21:00 AS Roma – FC Porto 21:00 Manchester Utd – Paris SG 

Read More »

Barcelona – Athletic Bilbao, befasi e madhe në formacionet e kësaj ndeshje

Do të zhvillohet ndeshja mes Barcelonës dhe Athletic Bilbaos. Skuadra katalane do të udhëtoj drejt San Mames, ku pritet që ta ketë një përballje mjaft të vështirë. Nuk dihet akoma nëse Ernesto Valverde do të startojë me Lionel Messin, i cili ishte i dëmtuar dhe në ‘Clasico’ hyri vetëm si zëvendësues. Një tjetër lojtar që është në dyshim është Ousmane Dembele. Në anën tjetër, do të mungojnë Jordi Alba dhe Arthur si dy mungesat kryesore. Por, si do të vendoset skuadra e Barcelonës në këtë ndeshje? Më poshtë iu sjellim disa nga formacionet e mundshme të skuadrave, sipas shtypit spanjoll.

Read More »

Përfundon ndeshje Barcelona – Real Madrid, këto janë notat e lojtarëve

Ka përfunduar ndeshja mes Barcelonës dhe Real Madridit. Real Madridi ka nxjerr rezultat pozitiv nga ndeshja e parë gjysmëfinale në Kupën e Mbretit, duke barazuar 1-1 me Barcelonën të mërkurën në Camp Nou. 88 mijë tifozë të pranishëm në ‘Camp Nou’, nuk panë një nga ‘El Clasicot’ më të mira, siç janë mësuar në të kaluarën, me pak raste shënimi, dhe me vetëm dy gola. Lucas Vasquez në minutën e 6’ me një gol të bukur i dhuroi epërsinë Real Madridit. Malcom në minutën e 57’, shënoi për 1:1. Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë derbi i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Read More »