Home / Tag Archives: ndeshjes

Tag Archives: ndeshjes

Milan merr lajmin e madh para ndeshjes me Parman

Tifozët e Milanit janë djersitur për lëndimin e kapitenit të tyre, Alessio Romagnoli, i cili u detyrua të largohej nga fusha gjatë përplasjes së Serie A të shtunën e kaluar kundër Lazios. Burimet i kanë thënë Calciomercato se kushtet e tij nuk janë kritike dhe se lëndimi i tij nuk …

Read More »

Para ndeshjes me Juventusin, Ajax tronditet nga lajmi i fundit

Ajax aktualisht po luan kundër Excelsiorit në Eredivisie holandeze, pasi ata janë duke kryesuar 4-1. Por, një lajmi i keq ka ardhur për skuadrën holandeze, përcjell ORAinfo. Frenkie De Jong u lëndua gjatë ndeshjes pasi ky nuk është një lajm i mirë për Ajaxin pasi së shpejti do të luajë …

Read More »

Para ndeshjes me Juventusin, Milan merr lajmin e zi

Milani nxorri vetëm një pikë Udineses, por më e keqja është se u lënduan dy lojtarë, Lucas Paqueta dhe Gigio Donnarumma. Paqueta e la San Siro në paterica pasi ai e shtrembëroi kyçin e këmbës përcjell ORAinfo. Sipas raporteve të fundit, ai nuk ka gjasa të rikuperohet për ndeshjen kundër …

Read More »

Fitoi tri pikë të vlefshme, Gattuso shoko me deklaratën pas ndeshjes

Gennaro Gattuso thotë se nuk ka festuar ngjitjen e Milanit në vendin e tretë, pasi fitorja ndaj Sassuolo ishte “një hap prapa në aspektin e performancës”. Pol Lirola shënoi një gol në San Siro, por Gianluigi Donnarumma duke bërë disa mbrojtje vendimtare përcjell ORAinfo. “Unë marr rezultatet pozitive kundër Empoli, Lazio dhe Sassuolo, por ne duhet të bëjmë më mirë,” tha Gattuso për Sky Sport Italia. “Unë nuk dua të flas për lodhje, unë dua të kuptoj pse nuk jemi mjaft të mprehtë kohët e fundit. Ne luftuam kundër një kundërshtari të mirëorganizuar, bëri mirë në mbrojtje, por mund të bëjmë shumë më mirë kur jemi në top “. “Ne nuk po kalojmë një periudhë pozitive të formës për dy javët e fundit, por ne jemi ende në një pozitë të fortë. Tani është thelbësore që lojtarët, sepse këto shfaqje nuk janë mjaft të mira. “Ne po bëjmë punën e mirë vetëm në mbrojtje, por është kjo dhe ne duket paksa kaotike në zotërim”, ka thënë Gattuso./ORAinfo/

Read More »

Para ndeshjes me Milanin, trajneri i Sassuolo befason me deklaratën e tij

AC Milan dhe Sassuolo gjithmonë sjellin një lojë të paparashikueshme. Trajneri Roberto De Zerbi është një nga trajnerët më të ri në ligën dhe është vlerësuar për lojën e bukur të dhuruar, për rezultatet e shkëlqyera përcjell ORAinfo. Sot trajneri i Sassuolo ndërhyri në një konferencë shtypi përpara se të nisej për në Milano. De Zerbi foli me tone lajkatare për trajnerin e AC Milanit Gennaro Gattuso, me të cilin ai gjithashtu kishte disa kontraste të vogëla në të kaluarën. “Për të luajtur kundër tyre është gjithmonë e vështirë. Të lushash para 50-60 mijë njerëz nuk është se si të luash në frontin e dhjetë mijë njerëz. “Milani më shqetëson, sepse ata ka një shpirt të madh dhe një shpirt fitues, në sajë të punës së Gattuso dhe lojtarë të rëndësishëm, Milan sot frymon ndryshe “,ka thënë De Zerbi./ORAinfo/

Read More »