Home / Tag Archives: ndeshjes

Tag Archives: ndeshjes

Para ndeshjes me Milanin, kapiteni i Atalantës “dridh” rossonerët

Kapiteni Atalantas, Pap Gomez foli me mikrofonin e faqes zyrtare të klubit për ndeshjen e sotme kundër AC Milan, e cila është një përplasje e drejtpërdrejtë e Ligës së Kampionëve përcjell ORAinfo. Gomez, thotë se Atalanta ka mentalitet fitues dhe mund ta mposhtin rossonerët. “Një dhuratë që dëshiroj të fitoj për ditëlindjen time, me siguri se do të fitoj, do të ishte gjëja më e mirë, kështu që do të kalonim një fundjavë paqësore me ekipin në krye, “tha ai. “Ajo që unë pres nga ndeshja do të jetë një ndeshje e mirë dhe me siguri të dy do të duan të bëjnë më të mirën e tyre. Më pas, në San Siro ishin të rëndësishme ndeshje, si 2-2 në ndeshjen e parë. “Është e vërtetë se ekipi punon shumë me trajnerin dhe ne kemi një mentalitet fitues. Ne kemi një qëllim në mendje dhe po përpiqemi ta arrijmë, ta mposhtim Milanin”, përfundoi Gomez. /ORAinfo/

Read More »

Bayern merr lajmin e keq para ndeshjes me Liverpool

Bayern Munich ka marrë lajmin e keq para ndeshjes me Liverpool. Coman është në dyshim për ndeshjen e Champions League, që Bayern Munichu e zhvillon të martën me Liverpoolin. Kingsley Coman ka shkëlqyer mbrëmë kundër Augsburgut, duke shënuar dy gola në fitoren 3-2 të Bayernit, raporton Express. Por, lojtari u largua me dhimbje nga fusha në fund të ndeshjes, lajm aspak i mirë ky për Niko Kovacin, i cili shpreson të mos jetë diçka serioze. “Sipas doktorëve, nuk duket shumë mirë për momentin. Do të bëjë (sot) ekzaminime mjekësore për të kuptuar më shumë, shpresoj të jetë i gatshëm për të martën”, deklaroi Kovac.

Read More »

Para ndeshjes me Atalantën, Kessie vjen me deklaratë të papritur

Mesfushori i Milanit Franck Kessie ka pranuar se ai po ndihet i padobishëm pasi që nuk po shënon gola dhe duhet të përmirësohet në këtë drejtim. Kessie do të bllokojë kundërsulmet e Atalanta nesër, pasi rossonerët kërkojnë të ruajnë pozitën e katërt përcjell ORAinfo. Kessie po bisedonte me DAZN-in kohët e fundit dhe ai foli për kualifikimin për Ligën e Kampionëve. Mesfushori tha: “Në Atalanta unë shënova më shumë, sepse stili i lojës ishte i ndryshëm. Sot kam shanse por nuk po mundem të shënojë shumë, sidomos në kundërsulm. “Sidoqoftë, Gattuso më jep inkurajim çdo ditë për të dhënë më shumë. Ai më kërkon të jem më i guximshëm. “Sesionet e trajnimit të Gasperinit ishin më të ashpra. Ne me të vërtetë u zhvillua shumë dhe Gasperini ishte më i egër se Gattuso, “Unë jam shumë i zjarrtë sepse Liga e Kampionëve është konkursi më i madh në Evropë dhe unë do të bëj çmos për të arritur atje”, ka thënë Kessie./ORAinfo/

Read More »

Juventus jep lajmin e madh para ndeshjes me Frosinonen

Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Paulo Dybala, Mario Mandzukic dhe Cristiano Ronaldo pritet të fillojnë për bianconerët, në ndeshjes Juventus në Frosinone. Chiellini ka dalë jashtë aksionit që nga çalimi gjatë humbjes 3-0 të Kupës së Italisë në Atalanta më 30 janar përcjell ORAinfo. Ai kthehet në fillim të XI, ndërsa Bonucci nuk ka qenë i pranishëm që nga shtrëngimi i këmbës së tij kundër Lazios më 27 janar. Andrea Barzagli është në stol, kështu që mbrojtja e plotë e BBC është ende e mundur. Miralem Pjanic, megjithatë, është i qetë, me Mattia De Sciglio që hyn për pezullimin e Alex Sandro, Douglas Costa dhe Juan Cuadrado të plagosur. Formacionet e mundeshme: Juventusi: Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, De Sciglio; Khedira, Emre Can, Bentancur; Dybala, Ronaldo, Mandzukic Frosinone: Sportiello; Goldaniga, Salamon, Capuano; Zampano, Chibsah, Maiello, Cassata, Beghetto; Ciano, Ciofani

Read More »

Gattuso para ndeshjes me Atalantën: Piatek gjithmonë qëllon

Milan ka një test të ndërlikuar në Serie A nesër, pasi klubi listën e lojtarëve për ndeshjen në udhëtim në Bergamo kundër Atalantas. Të dyja skuadrat janë në garë për të siguruar vendin e katërt, vend ky që u siguron një vend në Ligën e Kampionëve. Duke folur para shtypit para ndeshjes, trajneri i Milanit, Rino Gattuso, ndeshjen e nesërme e vlerësoj si të rëndësishme për ta, përcjell ORAinfo. “Do të luajmë kundër një skuadre që është një realitet i futbollit italian. Ata kombinojnë cilësinë me forcë të madhe fizike, fakti që ata erdhën të na shohin shokët e mëparshëm ishte pozitivë. Ata mund të japin shumë për djemtë e mi , si një shembull për atë që ata bënë në zhveshtore në të kaluarën. Më pëlqen shpirti, buzëqeshjet, por nesër duhet të shkojmë e të luftojmë”, pohoi ai. “Ne kemi idenë tonë, ata gjithashtu dhe vështirë se ndryshojnë atë. Ne duhet të bëhemi gati, të luajnë mirë teknikisht, ata sjellin të pestat për të mbushur zonën, ata kanë lojtarë cilësorë”, tha ai. “Piatek-Zapa..

Read More »

Para ndeshjes me Liverpool, Bayern Munich merr një super lajm

Neuer ka dhënë dritën e gjelbër dhe ka bërë të ditur se është gati për tu rikthyer. Tifozët dhe trajneri i Bayern Munich kanë pranuar një lajm tejet të gëzueshëm para ndeshjes me Liverpool. Kapiteni i skuadrës, Manuel Neuer ka dhënë dritën e gjelbër dhe ka bërë të ditur se është gati për tu rikthyer. “Shkoi mirë dje dhe sot” ka thënë Neuer pas stërvitjeve të së enjtes. “Jam gati” shtoi ai, transmeton lajmi.net. Besohet se ai nuk do të rrezikohet në ndeshjen që Bayern e luan në kuadër të Bundesligas. Rikthimi i tij për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Liverpool do të jetë ndihmë e madhe për skuadrën e tij.

Read More »

Ajax – Real Madrid, befasi në formacionet zyrtare të ndeshjes

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Ajax – Real Madrid. Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes . Në stadiumin ‘Johan Cruijff’, Ajax pret Real Madridin për të zhvilluar ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve, shkruan lajmi.net. Kjo ndeshje fillon nga ora 21:00. Formacionet zyrtare: Ajax: Real Madrid: Courtois, Carvajal, Nacho, Ramos, Reguilón, Casemiro, Kroos, Modric, Vinícius, Bale, Benzema.

Read More »

Para ndeshjës me Man Utd, do të befasoheni çka thotë Buffon për Neymar

Kampionët e Francës udhëtojnë nesër për në ‘Old Trafford’. Paris Saint Germain do ta ketë një nga ndeshjet më të rëndësishme të sezonit, nesër kundër Manchester United. Kampionët e Francës udhëtojnë në ‘Old Trafford’ për ndeshjen që është e vlefshme për fazën e 1/16-ës së finales, në Ligën e Kampionëve. Për këtë ndeshje, parisienët nuk do të mund të llogarisin në shërbimet e Edinson Cavani dhe Neymar. E ky i fundit po del të jetë problemi kryesor, sipas portierit të PSG-së, Gianluigi Buffon. “Mendoj se është një problem për ne” ka thënë Buffon për ‘CNN’, duke iu referuar mungesës së Neymar, transmeton lajmi.net. “Nuk jam i sigurt nëse është problem i madh apo i vogël. Shpresoj të jetë një problem i vogël dhe që ne si skaudër do t’ia dalim pa të. Do të na jepte shumë vetëbesim dhe forcë” ka thënë legjenda italiane. “Por, mund të them se pa një lojtar si Ney, do të jetë e vështirë, sepse në dy apo tre muajt e fundit ai ka qenë i shkëlqyer” ka thënë ndër të tjerash Gigi. Buffon ës..

Read More »

Para ndeshjes me Dortmund, Hugo Lloris ka një kërkesë

Do të zhvillohet ndeshja mes Tottenham dhe Dortmund, e para kësaj, portieri i skuadrës angleze ka një kërkesë. Francezi Hugo Lloris ka bërë thirrje tek tifozët që do të jenë të pranishëm në ‘Ëembley’ që t’i japin një shtysë të madhe skuadrës së tij. Dortmund është një nga skuadrat me formën më të mirë në top pesë ligat evropiane, dhe Lloris është në dijeni për vështirësitë që do t’i ketë skuadra e tij. Kështu, ai ka kërkuar edhe ndihmën e atyre që konsiderohen si lojtari i 12-të, pra ndihmën e tifozëve. “Ne kemi nevojë që stadiumi të na shtyjë përpara, të na ndihmojë – në disa momente është e vështirë të përballesh me ‘Ëembley’, por shpresoj, në këtë ndeshje ne do të pranojmë ndihmë nga turma” ka thënë Lloris. Ndeshja mes Tottenham dhe Dortmund do të jetë nga më interesantet pas atyre mes Man Utd- PSG dhe Bayern – Liverpool.

Read More »

Para ndeshjes me United, PSG tronditet nga lajmi i fundit

Paris Saint-Germain kishte shpresë se do ta fitonte Champions League këtë vit. Por, lëndimet e lojtarëve kryesorë në këtë fazë të ngjeshur të sezonit, ia vështirësojnë shumë punët trajnerit Thomas Tuchel. Pas Neymar i cili është konfirmuar se nuk do të luajë për afro tre muaj, tani kanë ardhur lajmet se as Edinson Cavani e Thomas Meunier nuk do të luajnë ndaj United në ndeshjen e nesërme që do zhvillohet në Old Trafford. Në dyshim për këtë takim është edhe Marco Verratti i cili ka qenë i lënduar tash e sa kohë. Edhe alternativat e Tuchel për t’i zëvendësuar këta lojtarë janë shumë të pakta, sidomos në sulm ku Kylian Mbappe ka mbetur i vetëm.

Read More »