Home / Tag Archives: ndonjehere

Tag Archives: ndonjehere

A jetoni me një “mik besnik”?

A jetoni me një “mik besnik”?

Të kesh një kafshë shtëpiake, nënkupton një angazhim që zgjat gjatë gjithë jetës e që vjen nga marrëdhënia më e afërt miqësore që mund të kesh ndonjëherë, e cila bazohet në dhembshuri dhe dashuri. A jetoni me një “mik besnik”? Nëse përgjigjja juaj është po, do të doja t’ju përgëzoja …

Read More »

Peshkaqeni gjigant befason njerëzit në det (Video)

Peshkaqeni gjigant befason njerëzit në det (Video)

Sheen dhe Serena Colbert, vëlla dhe motër, ishin duke u argëtuar në një varkë afër Cape Cod, Massachusetts, kur një peshkaqen gjigant i bardhë mbi pesë metra kaloi pranë tyre. Edhe pse të rriturit kanë parë shumë peshkaqenë atje, askush nuk ka parë ndonjëherë një ekzemplar të tillë nga afër. …

Read More »

E vështirë të jetohet me femër të mençur

E vështirë të jetohet me femër të mençur

S’ka dyshim që koeficienti i lartë i inteligjencës në shumë situata jetësore është përparësi, mirëpo ai përfundimisht nuk është çelës për jetë të thjeshtë dhe të lumtur Nëse ende pyesni përse inteligjenca shumë njerëzve nuk u është bekim, por mallkim, psikologët e kanë përgjigjen, transmeton KosovaToday. Çdo person me aftësi …

Read More »

Ndihma e parë pas rruajtjes së ngathët

Ndihma e parë pas rruajtjes së ngathët

Me rastin e rruajtjes secili prej nesh ndonjëherë pritet, ndërkaq gjakrrjedhja mund të jetë goxha e pandalshme dhe ju pengon në aktivitetet e tjera Këtë problem shumë lehtë mund ta zgjidhni me balsam buzësh, transmeton KosovaToday. Tingëllon si budallallëk, por ka efekt. Në të vërtetë tekstura e yndyrës së rrushit …

Read More »

Acarohet keq me komentuesin aktorja shqiptare

Acarohet keq me komentuesin aktorja shqiptare

Ka qenë publikimi i një fotoje të vjetër në Instagram ajo që ka ngjallur reagime tek ndjekësit dhe ka acaruar disi aktoren dhe kërcimtaren shqiptare. Në qendër të vëmendjes dhe debatit këtë herë është Ana Lika. Vajza duket se ka hedhur në Instagram një foto joshëse. Komentuesit e vëmendshëm kanë …

Read More »

Përse njerëzit e mbajnë orën në dorën e majtë?

Përse njerëzit e mbajnë orën në dorën e majtë?

Nga ‘refleksi’ ne vetvetiu e vëmë orën në kyçin e dorës së majtë, por a keni menduar ndonjëherë përse? Megjithatë, nëse e analizoni mirë, ka disa përjashtime edhe për këtë “rregull”, transmeton KosovaToday. P.sh. përderisa shumica e njerëzve e mbajnë orën në dorën e majtë, disa tjerë e mbajnë në …

Read More »

Me ndihmën e këtyre artikujve do ta rregulloni shumë lehtë!

Me ndihmën e këtyre artikujve do ta rregulloni shumë lehtë!

Duke pasur parasysh që qarkullimi i gjakut ndihmon bartjen e oksigjenit dhe nutrienëve në të gjitha indet, duke i ushqyer në atë mënyrë të gjitha qelizat trupore, është e qartë se çfarë armiku është qarkullimi i dobësuar për trupin tuaj Mënyra bashkëkohore e jetës, stresi, qëndrimi ulur një kohë të …

Read More »