Home / Tag Archives: ndryshim

Tag Archives: ndryshim

Look-un, do ta ‘çmend’ Albanin

Look-un, do ta ‘çmend’ Albanin

Këngëtari i mirënjohur, Alban Mehmeti dhe gruaja e tij, Fjolla janë një çift tejet i përfolur në publik. Ata kanë disa vite që janë të martuar dhe tani janë prindër të dy djemve, shkruan KosovaToday. Fjolla është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme. Sot, ajo ka publikuar …

Read More »

Rriten shpresat për të shpëtuar nga kanceri i gjirit!

Rriten shpresat për të shpëtuar nga kanceri i gjirit!

Një grup studiuesish nga Universiteti i Baselit në Zvicër kanë ngjallur shpresat për një kurë ndaj kancerit të gjirit Ata kanë treguar se kanë mundur të shndërrojnë qelizat kancerogjene në yndyrë duke i bërë ato të padëmshme dhe duke e ndaluar përhapjen e sëmundjes në pjesë të tjera të trupit. …

Read More »

Në dasmë, por ia ‘huq’ me veshjen

Në dasmë, por ia ‘huq’ me veshjen

Gili është një këngëtare shumë e përfolur në publik sidomos në këtë kohën e fundit. Ajo iu nënshtrua një diete të rrepte që e bëri t’i humbë 27 kilogramë, përcjell KosovaToday. Ky ndryshim drastik i Gilit u përfol shumë në publik e medie rozë. Gili sot ka shkuar në një …

Read More »

Luana, bën këtë ndryshim të madh

Luana, bën këtë ndryshim të madh

Luana Vjollca është këngëtarja dhe moderatorja shumë e njohur nga Shqipëria. Ajo është shumë e komentuar sidomos për format e saj trupore dhe për paraqitjet plot stil, përcjell KosovaToday. Luana është shumë aktive në rrjete sociale me postime të ndryshme nga jeta e saj profesionale dhe private. Sot, ajo ka …

Read More »

Bëhet gati për dasmë, grimeri e ka bërë ‘kukull’

Bëhet gati për dasmë, grimeri e ka bërë ‘kukull’

Është një prej këngëtareve më aktive të estradës. Ajo është shumë e përfolur si për karrierën e saj si këngëtare ashtu edhe për jetën private, përcjell KosovaToday. Në këto vitet e fundit ajo ka bërë një ndryshim të madh në pamje duke humbur kilogramët e tepërt. Tani ajo i është …

Read More »

Bën ndryshimin e madh

Këngëtarja Eni Koçi është e njohur prej vitesh si biondja klasike dhe e pandryshuar. Mirëpo së fundmi ajo ka befasuar ndjekësit e saj, teksa është shfaqur me një pamje tjetër. Ajo i ka bërë flokët e kuq, duke ndryshuar totalisht pamjen e saj. Megjithatë nuk dihet nëse Eni do i …

Read More »

Fajësojni varësinë ndaj telefonit me prekje

Fajësojni varësinë ndaj telefonit me prekje

Një studim amerikan i organizatës “O2 Mobile Life Report”, ka zbuluar se si rreth 30% e përdoruesve të telefonave me prekje kanë pësuar modifikime në duar. Disa nga ndryshimet kryesore janë ndryshimet në formën e gishtërinjve, që ndodh për shkak të mbajtjes së tyre në ekran të ndjeshëm me prekje. …

Read More »

Ndryshim në pamje, shikoni si po duket

Ndryshim në pamje, shikoni si po duket

Fiona Gllavica është emri i aktores që u bë e njohur për një kohë shumë të shkurtër. Ajo arriti të jetë tejet e pëlqyer në publik dhe suksesi i saj po shtohet dita-ditës, përcjell KosovaToday. Ishtë roli i Pajtesës në serialin ‘Çka ka shpia’ ai që e bëri tejet të …

Read More »