Home / Tag Archives: ndryshon

Tag Archives: ndryshon

Ndryshon ‘look-un’

Ndryshon ‘look-un’

Fjolla Morina është një ndër këngëtaret më atraktive të skenës sonë. Ajo është e pranishme me projekte interesante, shkruan KosovaToday. Fjolla është mjaftë aktive edhe në rrjetet sociale, me postime nga të ndryshmet. Ajo u kritikua për veshjen që bëri dje në performancën e saj në Skenderaj. Por, kjo nuk …

Read More »

Milanit ia tregon derën yllit të madh

Milanit ia tregon derën yllit të madh

Zhvillime të reja vijnë nga kampi kuq e zi në Itali. Turku Hakan Calhanoglu është një ndër lojtarët që pritet të largohet këtë verë. Skuadra e Milanit ka emra të tjerë për mesfushën e tij dhe Calhanoglu nuk bind më. Me afrimin e kampionit të Afrikës Bennacer dhe me një …

Read More »

Si të rifitoni formën pas pushimeve

Si të rifitoni formën pas pushimeve

Pas pushimeve gjithnjë ndjeheni të lodhur dhe të rënduar, pasi ajo që ndodh gjithnjë dhe së cilës askush nuk i kushton vëmendje, është se keni shtuar disa kile më shumë. Ndaj me përfundimin e pushimit është momenti për të rifituar formën perfekte. Gjëja më e rëndësishme në këtë fazë nuk …

Read More »

Shkencëtarët krijojnë lente që ju mundësojnë të bëni Zoom

Shkencëtarët krijojnë lente që ju mundësojnë të bëni Zoom

Shkencëtarë nga universiteti i Kalifornisë kanë krijuar lente të reja të buta të cilat ju lejojnë të keni pamje të afruar (zoom) kur i përpëlitni sytë dy herë. Lentet mund të kontrollohen nga lëvizjet e syve, transmeton KosovaToday. Shengqiang Cai, autori i këtij studimi, ka thënë se syri ka potencial elektrokulografik, …

Read More »

Ndryshon pamja e “NewBorn”, kjo është arsyeja

New Bornit i ka ndryshuar pamja sërish. Sot do të bëhet përurimi i instilacionit “Reclamation” apo në shqip “Rimarrje” në monumentin NewBorn, si një instilacion që u bënë jehonë suksesit të grave në Kosovë. E në kuadër të këtij instilacioni, monumenti NewBorn veç ka filluar të ndryshojë pamjen. Shtatë shkronjat …

Read More »