Varianti indian e COVID po shkatërron njerëzit, shumë pacientë po humbin shikimin

Një spital në kryeqytetin indian, New Delhi, epiqendër e koronavirusit, ka raportuar për rikthimin e rasteve…

Shpërthim në afërsi të Ambasadës së Izraelit në New Delhi

Një shpërthim ka ndodhur pranë Ambasadës së Izraelit në New Delhi të Indisë. Disa makina të…

Kryeqyteti që po përjeton valën e tretë të koronavirusit

Kryeqyteti indian, New Delhi, po përjeton një valë të tretë të rasteve Covid-19, sipas ministrit të…

Përleshje mes protestuesve dhe policëve në Indi pas djegies së viktimës së përdhunimit

Protesta kanë shpërthyer në disa pjesë të Indisë të mërkurën pasi autoritetet kanë djegur trupin e…

India arreston nëntë militantë të al-Qaedas, dyshohen për planifikim të sulmeve terroriste

Agjencia Kombëtare e Hetimeve në Indi njoftoi të shtunën se i ka arrestuar nëntë militantë të…