Një minë në Detin e Kuq, dëmtohet anija e gardës revolucionare iraniane

Një anije iraniane e përdorur nga trupat e Gardës së Republikës Islamike, raportohet se është dëmtuar…

Raporti/ Skema e ‘bombave të parave’ të Trump, mblodhi miliona nga donatorët e ‘errët’

Për fushatën presidenciale e vitit 2020, Donald Trump ka përdorur kutitë e parakontrolluara dhe dizajnin e…

Gazeta Amerikane për Kosovën: Në vendin e ish-rebelëve, gratë gjejnë fuqinë tek kutitë e votimit

Gazeta prestigjioze amerikane ka shkruar një artikull të gjatë për gratë në Kosovë, të titulluar “Në…

Chrissy Teigen defends pregnant Meghan Markle: ‘They won’t stop until she miscarries’

Chrissy Teigen took to Twitter to defend Meghan Markle (Picture: Getty) Chrissy Teigen has spoken out…

This Is Spinal Tap actor Tony Hendra dies aged 79 as Rob Reiner pays tribute

Tributes have been pouring in for the late Tony Hendra (Picture: Getty/Rex) Comic Tony Hendra has…

Hilaria Baldwin thanks ‘special angels’ who brought daughter Lucia into the world after her 2019 pregnancy loss

Hilaria and Alec have welcomed their sixth child (Picture: Instagram/Getty) Hilaria Baldwin has thanked the ‘special…

Më i keq se britaniku, varianti brazilian i koronavirusit thyen edhe sistemin imunitar të njeriut

Pas variantit britanik dhe afrikano-jugor të koronavirusit të ri, vëmendja tani është përqendruar në variantin brazilian…

Trump dhe bashkëshortja e tij Melania u vaksinuan në janar, kur ishin ende në Shtëpinë e Bardhë

President Donald Trump joins first lady Melania Trump on stage after her speech to the 2020…

Pandemia, NYT: 7 mite që qarkullojnë rreth vaksinës së koronavirusit

Në një shkrim të së përditshmes New York Times nga Aaron Caroll, analizohen disa teori të…

Pse është Joe Biden i rrezikuar nga biçikleta e tij në Shtëpinë e Bardhë? Ekspertët të alarmuar

Joe Biden mori të mërkurën zyrtarisht detyrën si president i 46-të i SHBA-ve. Biden po përballet…

Vdiq ditë pasi mori vaksinën e Pfizer, flet gruaja e mjekut të ndjerë: “Nuk pinte as duhan!”

Doktori Gregory Michael nga Florida ndërroi jetë 16 ditë pasi u injektua me vaksinën e Pfizer…

Shkon në 84 milion numri i rasteve me COVID-19 në gjithë botën

Sipas Universitetit Johns Hopkins, numri i të prekurve nga koronavirusi e ka kaluar shifrën 84 milionë…