U alivanosën 17 persona në Gjakovë, mbyllet fabrika

Mbyllet një fabrikë në Gjakovë, 17 punëtore alivanosen nga temperaturat e larta. Policia e Kosovës dhe…

Ky është personi që mbeti i vdekur nga therja me thikë sot në Gjilan

Një 40 vjeçar me inicialet I.C nga Gjilani ka mbetur i vdekur, pasi është therur me…

Vdiq nga therja me thikë, zbulohet çfarë kishte ndodhur mbrëmë mes viktimës dhe të dyshuarit

Viktima që vdiq nga therja me thikë në Gjilan e kishte kërcënuar të dyshuarin mbrëmë Një…

Një foshnje braktiset në Spitalin e Pejës

Në Spitalin e Pejës është raportuar se ditë më parë, nga prindërit e saj është sjell…

Fillon të rëndohet gjendja në spitale pas rritjes së rasteve me koronavirus

Rritet numri i të hospitalizuarve me COVID-19, fillon të rëndohet gjendja në spitale. Institucionet publike shëndetësore…

Vdes një person në Spitalin e Pejës, nisin hetimet

Një hetim i vdekjes është duke u zhvilluar në Spitalin e Pejës, pasi një person i…

Vdes 55 vjeçarja në Spitalin e Pejës, Prokuroria nis hetimet

55-vjeçarja vdes në Spitalin e Pejës, Prokuroria nis hetimet. Një grua e moshës 55-vjeçare ka vdekur…

Rezervat e oksigjenit, lajme të këqija nga spitalet e Kosovës

Spitalet në rezerva të fundit të oksigjenit. Spitalet rajonale në vend po vazhdojnë të kenë mungesë…

Në Spitalin e Pejës, 11 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

11 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës. 63 pacientë me COVID-19…