Gwyneth Paltrow’s husband Brad Falchuk ‘lost taste and smell for nine months’ amid coronavirus battle

Gwyneth Paltrow‘s husband Brad Falchuk lost his taste and smell (Picture: Netflix) Gwyneth Paltrow revealed husband…

Nadiya Hussain urges British Bangladeshis to get Covid-19 vaccine in new campaign

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that supports…

Susan Boyle gets coronavirus vaccine as she sees ‘light at the end of the tunnel’

Susan Boyle lifted spirits with her post (Picture: Getty Images) Susan Boyle has got her coronavirus…

Varianti i Afrikës së Jugut: Simptoma e cila ka shumë të ngjarë të çojë në shtrim në spital

Varianti i Afrikës së Jugut ka qenë i lidhur me 105 raste në Mbretërinë e Bashkuar…

Vjen alarmi për sëmundjen e rrallë që po prek fëmijët: Shfaqet pas Covid-it

Ekspertët japin alarmin për sëmundjen e rrallë që po prek fëmijët. Mediat britanike shkruajnë se deri…

Ekspertët britanikë japin alarmin: Një sëmundje e rrallë po shfaqet pas Covid-it, prek kryesisht fëmijët!

Deri në 100 fëmijë në javë në Mbretërinë e Bashkuar po shtrohen në spital me një…

Varianti Covid i Afrikës së Jugut: Simptoma e cila ka shumë të ngjarë të çojë në shtrim në spital

Varianti i Afrikës së Jugut ka qenë i lidhur me 105 raste në Mbretërinë e Bashkuar…

Grumbulloi 53 milionë dollarë për pandeminë, humb jetën nga koronavirusi veterani 100 vjeç

Veterani i dytë i Luftës Botërore që grumbulloi 53 milionë dollarë për bamirësitë e NHS gjatë…

“Po plasim!” Jeta dhe vdekja në një pavion Covid-i, rrëfimet rrëqethëse

Në një dhomë private ngjitur me derën e mbyllur të reanimacionit, Dilip Sharan rri ulur mbi…

Lloj i ri i COVID-19/ Shkencëtarët tregojnë katër simptomat dalluese dhe kanë një paralajmërim për qytetarët

Në fund të dhjetorit të vitit të kaluar në Mbretërinë e Bashkuar, provat filluan të shfaqeshin…

I shkoi në shtëpi si mjek për ti bërë vaksinën anti-COVID/ Si e mashtroi 30-vjeçari qytetaren për t’i marrë 160 paund, duke e gënjyer edhe për rimbursim

Një burrë rreth të 30-ave është shpallur në kërkim nga policia në Mbretërinë e Bashkuar. CNN…

Ku ndryshon nga varianti origjinal i Covid-19 nga mutacioni i ri që u shfaq në Angli

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka thënë se është në “kontakt të ngushtë” me zyrtarë të…