Rasti “shuplakat”, Gruevski shpallet fajtor dhe dënohet me 1 vjet e 6 muaj burg

Gruevski dhe Janakieski shpallen fajtorë për rastin “shuplakat”. Ish kryeministri i Maqedonisë në arrati Nikolla Gruevski…

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut shpallet fajtor. Ja sa vite burg u dënua

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Gruevski është shpallur fajtor për rastin “Shuplakat” dhe është dënuar…

Stamov: Georgievski dhe Gruevski në humbjen e parë dhanë dorëheqje, Mickoski nuk mund të privilegjohet

Hristijan Mickovski nuk duhet të jetë i privilegjuar para Ljupço Georgievski dhe Nikolla Gruevski që dhanë…