Partitë politike inspeksioni i qon te përmbaruesi, s’i paguan gjobat për shkeljen e masave anti-Covid në fushatë

Inspeksioni i çon partitë te përmbaruesi, s’i paguan gjobat për shkeljen e masave anti-Covid në fushatë.…

Valdete Bajrami largohet nga Nisma

Fatmir Limajn e braktisë edhe një ish-deputete, dorëhiqet nga NISMA Valdete Dushica-Bajrami nga sot nuk do…

S’i paguan gjobat, komuna e Prishtinës paralajmëron se do t’i dërgojë në përmbarim VV’në, LDK’në, AAK’në dhe NISMA’në

Komuna e Prishtinës paralajmëron se do t’i dërgojë në përmbarim VV’në, LDK’në, AAK’në dhe NISMA’në. Drejtori…

Mbi 120 mijë euro gjobiten partitë politike për thyerje të heshtjes zgjedhore

Partitë politike gjobiten me mbi 120 mijë euro për thyerje të heshtjes zgjedhore. Paneli Zgjedhor për…

Burdushi i bën ‘hajmali’ NISMA’s për ta kaluar pragun zgjedhor

Burdushi i bën ‘hajmali’ NISMA’s për ta kaluar pragun zgjedhor. Zgjedhjet e ditës së sotme nuk…

Del Exit Poll i Baton Haxhiut, ky është rezultati pa votat e minoriteteve

Mediumi i gazetarit kosovar Baton Haxhiu “Albanian Post” në televizionin Kanal 10 ka publikuar Exit Pollin…

Dënimet e personave që nuk u lejuan të kandidojnë për deputetë

Për çka janë të dënuar ata që s’u lejuan të kandidojnë për deputetë? Dënimet të cilat…

Limaj zbulon prapaskenat: Hoxhaj më propozoi që PDK dhe NISMA të bëhen si CDU/CSU në Gjermani

Fatmir Limaj thotë se Hoxhaj i propozoi që PDK dhe NISMA të bëhen si CDU/CSU në…

Endrit Shala i përgjigjet Abelard Tahirit: PDK ka harruar se kush ishin

Endrit Shala i reagon Abelard Tahirit: PDK ka harruar se kush ishin, NISMA krenare për të…

Shkarkim te Nisma: Bëri pazare politike

Nisma shkarkon zyrtarin e saj: Bëri pazare politike. Pas njoftimit se ish-kryetari i degës së Nisma-s,…

Enver Hoxhaj tregon se a do të jetë Vlora Çitaku pjesë e listës së PDK-së

A do të jetë Vlora Çitaku pjesë e listës së PDK-së, tregon Enver Hoxhaj. Kandidati për…

NISMA tashmë me 10 deputetë, Grupi do të quhet NISMA-AKR-6 plus

NISMA tashmë me 10 deputetë, Grupi do të quhet NISMA-AKR-6 plus. Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate-AKR…