“Një Gjykatë Kushtetuese funksionale me rëndësi për demokracinë”, ambasadori gjerman takon Vitore Tushën: Ju mbështesim për reformën në drejtësi

Ambasadori gjerman i akredituar në Tiranë, Peter Zingraf zhvilloi sot një bisedë me Kryetaren aktuale të…

Gjykata Kushtetuese/ Apeli i Kim dhe Soreca: Koha që institucionet të ngrihen dhe të tregohet pavarësi e integritet

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim dhe ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ishin paraditen e sotme (30…