Republikanët që mbështesin kandidaturën e Biden

Ndërkohë që u hap Kuvendi Kombëtar Republikan, ish-senatori nga Arizona, Jeff Flake, si dhe mbi 20…

Alarmante: Shtim rekord i rasteve të reja me koronavirus

Ka ndodhur një Shtim rekord i rasteve të reja me virusin e njohur si koronavirus. Shtetet…

47 mijë te infektuar brenda një dite, në SHBA situata me Covid-19 del jashtë kontrollit

Në SHBA situata me koronavirus ka dalur jashtë kontrollit. Shtetet e Bashkuara thyen një tjetër rekord…