Mjeku shqiptar kërkon nga Kurti: Pranoni vaksinat kineze nga Shqipëria, janë të sigurta

Shteti shqiptar i ofroi Kosovës një sasi vaksinash kineze, por që kryeministri Albin Kurti, i refuzoi…

OBSH deklaron: Çekuilibër tronditës në shpërndarjen e vaksinave

Organizata Botërore e Shëndetësisë sërish ka kundërshtuar hendekun e krijuar në furnizimin me vaksina kundër COVID-19,…

Hyjnë në fuqi masat e reja Anti Covid- orë policore, mbyllet gastronomia

Orë policore, mbyllet gastronomia – hyjnë në fuqi masat e reja Anti Covid. Qeveria e Kosovës…

Ambasada amerikane përkrah masat e Qeverisë kundër Covidit

Ambasada amerikane përkrah masat e Qeverisë kundër Covidit. në Prishtinë, ka përkrahur masat e reja anti-Covid,…

Rekomandimet e OBSH, ja çfarë mund të bëni pas vaksinimit kundër koronavirusit

Ju mund të shijoni organizimet e vogla sërish, mirëpo duhet të vazhdoni të mbani maskën dhe…

Kur hyjnë në fuqi masat e reja nti-Covid?

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja anti-Covid të cilat do të jenë në fuqi…

OBSH kritika Europës: E papranueshme, po bëni fushatë vaksinimi shumë të ngadaltë

Fushata e vaksinimit kundër COVID-19 në Evropë është “e ngadaltë” dhe kjo gjë është e “papranueshme”…

Maqedonia e Veriut nis vaksinimin masiv, ja vaksina që është duke përdorur

Në Maqedoninë e Veriut të mërkurën (31 mars), ka nisur vaksinimi masiv kundër koronavirusit të ri…

Vaksinat kundër gripit përditësohen rregullisht: Si të përballojmë variantet e reja të Covid

Ndërsa e ardhmja e pandemisë mbetet e pasigurt, ndoshta do të duhet të jetojmë me COVID-19…

KONFIRMOHET: Nesër vijnë vaksinat e para në Kosovë

Më në fund edhe Kosova pritet që nesër të pajiset me vaksinën kundër COVID-19. Drejtori i…

Alarmon OBSH: Kosova po përballet me një valë të re të Covid-19.

OBSH: Kosova po përballet me një valë të re të Covid-19. Edhe këtë javë pasojat nga…

Lajm i mirë: OBSH tregon kur vijnë vaksinat në Kosovë

OBSH ka vlerësuar situatën epidemiologjike në vend. Nga Organizata Botërore e Shëndetësisë thonë se vaksinat në…