Ambasadori Kosnett: Kosova të tejkalojë rezervimet e saj rreth CEFTA-s dhe Mini-Shëngenit

Përmes një takimi virtual të organizuar nga Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë dhe Oda Ekonomike e…

Izolimi pa hapa të Rimëkëmbjes Ekonomike, Kosova drejt kolapsit dhe protestave

Ministria e Shëndetësisë, duke u bazuar në rekomandimet e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe Komitetit…

Departamenti Amerikan i Shtetit: Korrupsioni është problem në Kosovë

Departamenti Amerikan i Shtetit thotë se korrupsioni është problem në Kosovë. Raporti i Departamentit Amerikan të…

“Marrëveshja e Uashingtonit do të përshpejtojë rritjen ekonomike të Kosovës e Ballkanit”

Kosova dhe Serbia të premten e kaluar kanë nënshkruar marrëveshje ekonomike me ndërmjetësimin e presidentit amerikan,…

Nesër në Prishtinë zbulohet busti i senatorit amerikan Bob Dole, mikut të madh të shqiptarëve

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë përmes një komunikate për media ka njoftuar se nesër më 30…

Kosova dhe Serbia diskutojnë të enjten në Bruksel për çështje ekonomike

Të enjten do të vazhdoj dialogu mes palës kosovarë dhe asaj serbe në Bruksel. Kryeministri i…

Kërkohet heqja e kufizimit të lëvizjes për qytetarët

Oda Ekonomike Amerikane e Kosovës ka mbajtur takim me komitetin e Gastronomisë dhe Turizmit. Në këtë…