OECD: 50% e bizneseve në Ballkan ndërprenë aktivitetin, 82% rënie të xhiros

Gati gjysma e bizneseve të vogla dhe te mesme në Ballkanin Perëndimor, ku përfshihet edhe Shqipëria…

“Ikja e intelektualëve”, Rama i përgjigjet Metës: Raport i para 5 viteve, shqiptarët të shkelmojnë ndërmarrjen private të LSI

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes Twitter-it për statusin e Presidentit Meta, i cili i referohej…

“Po ikin intelektualët”, Basha i kthehet Ramës për raportin e OECD: Duhet të largohesh që vendi të shpëtojë nga kjo katastrofë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama në lidhje me raportin…

Ikja e intelektualëve nga Shqipëria/ Meta: Një rekord i zi, referendumi i 25 prillit vendimtar për dekadat që vijnë

Presidenti i Republikës Ilir Meta, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se ikja e…

Denoncimi i PD për tenderin 1 mld lekë, reagon AKSHI: Procedura u hap për 23 ditë, asnjë operator nuk u ankua

AKSHI ka reaguar për denoncimin e PD, saktësisht të ish- deputetit Endri Hasa për një tender…

Gazetari gjerman i BILD ironi me Ramën: Tentoi të nisë negociatat dje me Lukashenkon, e pabesueshme!

Pasi u bë me dije se Edi Rama mund të negociojë krizën politike në Bjellorusi si…

Strategjia e Johnson/ Të luftojë Covidin me ulje peshe

Strategjia më e fundit e Boris Johnson për të luftuar koronavirusin, synon ta bëjë Britaninë më…

Raporti i Moody-s, Jorida Tabaku: Kalbëzim i qeverisë nga korrupsioni. Në vend që të pranojë dështimin dhe të marrë masa vjedh dhe gënjen

Ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku ka reaguar pas raportit të Moody-s për ekonominë shqiptare. Në një…

Shtyhet për vitin 2022 testi “PISA”

Testi “PISA” shtyhet për vitin 2022, Kosova s’tërhiqet nga pjesëmarrja. Pandemia Covid-19 ka bërë që Organizata…