Balliu: Para se të shkojnë në gjyq, gjyqtarët bëjnë telefonata me deputetë

Ish-deputeti i PD, Klevis Balliu bëri paraqitjen e radhës para Gjykatës së Tiranës lidhur me gjyqin…

Lleshaj i dorëzon detyren Çuçit: Zgjedhje e mirë me pasardhësin, kryeministri më besoi në një kohë kur s’më njihte mirë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka mbajtur fjalimine fundit në postin e tij duke ia dorëzuar…

Veliaj i prerë nga Farka: Subjektet e OFL dhe të shkarkuarit e vettingut të mos i afrohen fushatës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u tregua i prerë sot, kur deklaroi se subjektet…

OFL iu kërkon deklarimin e pasurisë dy të dënuarve në Fushë Krujë dhe Durrës

Operacioni Forca e Ligjit është ndalur në Fushë Krujë dhe Durrës ku i ka nisur formularin…

Nga vrasjet tek trafiku i drogës, kush janë 8 “shënjestrat” e radhës nga OFL, mes tyre një femër (Emrat)

Operacioni “Forca e Ligjit”, është ndalur ditën e sotme në qytetin e Fierit, Vlorës, Elbasanit dhe…

Vazhdon ‘lufta’ në rrjetet sociale/ Rama: Futja e Presidentit nëpër lokale ku vënë baste subjektet e OFL për rrëzimin e qeverisë është krim mendor!

Vazhdon ‘lufta’ në rrjetet sociale mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta. Në një status…

“Policia nuk mund të kthehet në tabelë qitje”, Lleshaj i përgjigjet akuzave të opozitës: Kriminaliteti ka rënë, po lodheni për…

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka folur për situatën në vend, në seancën e sotme plenare,…

Vrasje, rrëmbim e pengmarrje, OFL “ultimatum” tre të dënuarve nga Vlora

Operacioni Forca e Ligjit iu është drejtuar tre të dënuarve nga Vlora, duke iu kërkuar të…

“Presidenti ka qenë e do jetë i popullit”, Meta flet nga Malësia e Madhe: Qeveria është rrëzuar prej kohësh, ka zero legjitimitet

Nga Malësia e Madhë ku mori pjesë në ceremoninë solemne të përkujtimit të 100-vjetorit të Luftës…

Pezullimi i kreut të OFL, PD me akuza të forta: Vettingu në polici, fasadë. Show me luftën kundër krimit, por paguhen nga…

Pak pas pezullimit te Artan Shkëmbit nga detyra e Drejtorit në Drejtorinë Qendrore, në departamentin e…

Këta katër persona duhet të deklarojnë pasurinë e tyre për llogari të Operacionit Forca e Ligjit.

Astrit Tola, Orion Reçi, Shkëlzen Dumani dhe Saimir Alimehmeti janë katër personat që do u duhet…

Emrat/ Vrasje, pengmarrje, trafikim e drogë, kush janë 4 të dënuarit që OFL u kërkon deklarimin e pasurisë

Nderim Markola, Durim Dervishi, Kliton Nanushi, Ergys Mëcuku janë katër personat që do të duhet të…