Sot hyjnë në fuqi masat e reja në Shqipëri, ky është orari i ri

Nisur nga situata epidemiologjike dhe ecuria e procesit të vaksinimit antiCOVID, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes…

Shqipëria ndryshon masat anti-COVID, ky është orari i ri

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur masa të reja anti-COVID në Shqipëri, duke zgjatur kufizimin e…

Nis sot vaksinimi masiv i të moshuarve mbi 70-vjeç në sheshin “Skëndërbej”

Paraditen e sotme ka nisur vaksinimi masiv i të moshuarve mbi 70-vjeç në sheshin “Skëndërbej”. Procesi…

COVID-19/ Shqipëria i hapi rrugë marrjes së vaksinës ruse Sputnik V, ja çfarë thotë Agjencia Evropiane e Barnave për këtë vaksinë

Shqipëria tanimë bën pjesë në listën e vendeve që kanë pranuar vaksinën ruse ndaj COVID-19 Sputnik…

Shqipëria me marrëveshje të re me këtë shtet për ta siguruar vaksinën kundër COVID-19

Shqipëria ka filluar vaksinimin e qytetarëve, në Kosovë ende nuk ka ardhur asnjë vaksinë. Shqipëria ka…

MSh në Shqipëri jep informacione për vaksinimin e 500 punëtorëve shëndetësor nga Kosova

Ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri jep informacione për vaksinimin e 500 punëtorëve shëndetësor nga Kosova. Ministrja…

Ministria jep detaje në lidhje me vaksinimin e mjekëve nga Kosova në Kukës

Vaksinimi i mjekëve nga Kosova në Kukës, Ministria jep detaje. Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka…

Më 17 mars del kontingjenti i vaksinave i prodhuar për Kosovën

Ministri në detyrë i Shëndetësisë Armend Zemaj, ka komentuar thirrjen për vaksinimin e mjekëve nga Kosova…

Edi Rama e “përzë” gazetaren që nuk kishte vënë maskë

Nuk kishte vënë maskë, Edi Rama e “përzë” gazetaren. Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë,…

Arrijnë 38 mijë vaksina AstraZeneca/ Mjekët e Kosovës do t’i marrim dozat në Kukës

Këtë mbrëmje kanë arritur në Shqipëri 38 400 dozat e para të vaksinës Astra Zeneca. Për…

“Janë vaksinuar 400 të moshuar”, Manastirliu zbulon sa doza vaksine priten të vijnë sot

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka bërë të ditur në Kuvend se sot do të mbërrijnë…

I vëllai i vdiq nga Covid tek Infektivi, shpërthen keq ish ambasadori ndaj Manastirliut: “Ministre idiote, shërbëtore e bindur”

Ish deputeti dhe ambasadori Vili Minarolli ka reaguar pasi dy mbesat e tij hodhën akuza të…