Ky është mesazhi për dialogun që i përcolli Varhelyi mbrëmë Osmanit?

Çfarë mesazhi për dialogun i përcolli Varhelyi mbrëmë Osmanit? Komisioneri Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi uroi…

“Shpresoj që dialogu të jetë prioritet i qeverisë së re të Kosovës”

Oliver Varhelyi shpreson që dialogu të jetë prioritet i qeverisë së re të Kosovës. Komisioneri për…

Zyrtarët e lartë të BE-së: Dialogu me Beogradin mbetet çështje kyçe për Kosovën

Zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian në urimet e tyre për zgjedhjen e qeverisë së re…

Varhelyi uron Kurtin, ia rikujton se dialogu me Beogradin është çështje kyçe

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka uruar formimin e institucioneve të reja të…

“Pranimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE sa më shpejt të jetë e mundur”, zbardhet biseda e Varhelyit me ministrin e Jashtëm gjerman

Komisioneri për zgjerimin e BE, Oliver Varhelyi ka zhvilluar sot një bisedë me ministrin e Jashtëm…

Zv.kryeministri shqiptar i Malit të Zi jep lajmin: Më 31 mars BE-ja furnizon vendin me vaksina anti-Covid

Zëvëndëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka paralajmëruar se më 31 mars vendi do të…

Varhelyi : Kosova ka përmbushur kushtet për liberalizim të vizave

Komisioneri i BE-së: Kosova ka përmbushur kushtet për liberalizim të vizave. Komisioneri evropian për fqinjësi dhe…

“Duhet një qasje e shpejtë e vaksinave në Ballkanin Perëndimor”, deklarata e komisionerit Varhelyi

Komisioneri i Zgjerimit, Oliver Varhelyi, ka deklaruar se Bashkimi Evropian qëndron krahas partnerëve në Ballkanin Perëndimor…

KE i vjen në ndihmë Ballkanit Perëndimor, miraton paketën 70 milion € për vaksinën. Ja mesazhi nga Varhelyi

KE i vjen në ndihmë Ballkanit Perëndimor duke miratuar një paketë 70 milionë euro për aksesim…

Varhelyi jep shpresë: Po punojmë që vaksinat të jenë të disponueshme për Ballkanin Perëndimor sapo të nisë shpërndarja në territorin e BE-së

Komisionari evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, konfirmoi se Bashkimi Evropian po punon që vaksinat kundër sëmundjes…

Tërmeti tragjik/ Varhelyi publikon pamjet e trishta nën rrënoja: BE vazhdon të jetë pranë Shqipërisë, rindërtimi transparent

Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi, jep një mesazh në 1-vjetorin e tërmetit tragjik që tronditi Shqipërinë,…

Meta falënderon ‘miqtë e vërtetë të Shqipërisë’ për këshillat: Shpresoj që të dëgjohen me mençuri deri të enjten

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas apelit të dytë të komisionerit për zgjerimin Oliver…