Denoncimi i PD: Qeveria jep tender me 3-fishin e çmimit për pajisje anti-Covid, askush nuk do të shpëtojë nga drejtësia

Ish-deputetja e PD-së Orjola Pampuri, me anë të një statusi në “Facebook” denoncon se qeveria e…

1 vit pas tërmetit/ “Shumë premtime, pak rezultate” PD: Qeveria po e përdor fatkeqësinë për të vjedhur

Një vit pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, që i mori jetën 51 personave, ndërsa la…

“Mbi 10 ambulanca në pritje tek Infektivi”, Pampuri: Pamjet që rrëzojnë propagandën e montazheve të Ramës, pacientët presin për lirimin e një shtrati

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri ka reaguar në lidhje me pamjet e publikuara pak më…

Ish-deputetja publikon videon: Qeveria s’ka marrë asnjë masë serioze kundër Covid-19, spitalet s’kanë më vende

Ish-deputetja demokrate, Orjola Pampuri, akuzon qeverinë se nuk ka marrë asnjë masë serioze për të përballuar…

Vdekja e 53-vjeçarit nga COVID, PD denoncon: Situata në QSUT dramatike, pacientët po lihen në rrugë

Partia Demokratike ka reaguar pas vdekjes së 53-vjeçarit, Lutfi Çekiri, nga koronavirusi. Në një deklaratë për…

“Jam vetë i 7-ti. Shihni si jemi katandisur”- Dy familje në Bubq të Krujës: Nuk ka ardhur askush

Partia Demokratike ka publikuar një tjetër denoncim të banorëve të prekur nga tërmeti, banesat e të…

“Shkatërrimi i tërmetit dhe standardi i dyfishtë i shtetit”, familjet në Thumanë pa shpresë: Po presim dimrin në çadra

Përfaqësuesja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri takoi disa banorë të Thumanës, të cilët i shfaqën shqetësimin…

Dëshmitë para spitaleve Covid, Vokshi i përgjigjet Ballës dhe i rendit faktet: Shqipëria, zonë e kuqe dhe e izoluar nga Evropa

Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi, i përgjigjet kreut të grupit të PS, Taulant Balla, i cili kërkonte…