KMDLNJ: Sava Janjiq duhet të hetohet për krime lufte

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut ka thënë se në një…

Supremja refuzon ankesën e saj, Adrijana Hoxhiq mbetet jashtë Kuvendit

Gjykata Supreme ka refuzuar ankesën e Adrijana Hoxhiqit. Supremja në Arsyetimin e saj ka konstatuar se…

Kryetarja e KQZ-së: Zgjedhjet do të organizohen pa mbështetjen e OSBE-së

Daka: Zgjedhjet do të organizohen pa mbështetjen e OSBE-së. Zgjedhjet e jashtëzakonshme, që do të mbahen…

Reuters: Rama u bë ndërmjetës mes Athinës dhe Ankarasë që kur ishte President i OSBE

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu, e ka ftuar Greqinë që të ulen në bisedime…

Edi Rama tregon arsyet e largimit të Genc Cakajt nga posti i ministrit të Jashtëm

Rama tregon arsyet e largimit të Genc Cakajt nga posti i ministrit të Jashtëm. Gent Cakaj…

“Cakaj u godit në mënyrë absurde”, Rama tregon arsyen pse mbajti edhe postin e ministrit të Jashtëm

Kryeministri Edi Rama, që ka mbajtur edhe postin e ministrit të Jashtëm për dy vjet, ka…

Kreu i OSBE takon kryetaren e GJK Vitore Tushën, zbulohet se çfarë u diskutua mes tyre

Kryetari i Prezencës së OSBE në Shqipëri, ambasadori Vincenzo Del Monaco zhvilloi sot një takim me…

OSCE reagon pas sulmit ndaj Valon Sylës: Liria e shprehjes duhet të respektohet nga të gjithë

OSCE e ka dënuar sulmin ndaj gazetarit kosovar, Valon Syla. Në reagimin e tyre thuhet se…

Cakaj takim në Sekretariatin e Asamblesë Parlamentare të OSBE: Çdo institucion ndërkombëtar do të vihet në dijeni për…

Ministri i jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka ndërmarrë një sërë takimesh ndërkombëtare për një problem…

Ambasadorja amerikane përgëzon Shqipërinë për kryesimin e OSBE: Udhëheqje e suksesshme në një vit të vëshirë

Ambasadorja amerikanë në Tiranë, Yuri Kim ka përgëzuar Shqipërinë për kryesimin e OSBE, në një vit…

Rama në mbyllje të Këshillit të 27-të Ministerial të OSBE-së: Krizë përmbi krizë por ne nuk hoqëm dorë, bëmë punën kundër të gjitha parashikimeve

Kryetari i OSBE-së, Kryeministri dhe Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Edi Rama…

Drejtuesit e ri të OSBE, Ministri i Jashtëm gjerman falënderon Ramën: Kompromisi, nga përpjekjet e kryesisë shqiptare

Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Heiko Maas falënderoi kryetarin e radhës së OSBE-së, Edi Ramën,…