“Do të ndihmojmë familjet e tyre”, ministrja Balluku dhe Rama shprehin ngushëllimet për dy elektriçistët që vdiqën në Gjirokastër

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, i ka shprehur ngushëllime familjes së elektriçistëve që humbën jetën sot…

Kush janë dy elektriçistët që vdiqën sot në Gjirokastër, u mbytën në ujërat e akullta të lumit Drino

Personat që shihni në foto janë dy elektriçistët që humbën jetën sot në lumin e Drinos,…

Meta për buxhetin: Kthimi nuk përbën ndryshim thelbësor, por qeveria të reflektojë për …

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vlerësuar ta kalojë në heshtje ligjin për buxhetin faktik të…

Balluku inspekton punimet për ujësjellësin e ri të Shijakut: 128 kantieret e hapura përfundojnë para afatit

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, e shoqëruar nga Drejtori AKUM, Alqi Bllako, drejtori i…

Meta kundër vendimit të Ramës, i kërkon të shfuqizojë Aktin Normativ për mbajtjen e maskave

Në komunikimin e sotëm me gazetarët, Presidenti i vendit Ilir Meta kërkoi shfuqizimin e Aktit Normativ…

Meta i shqetësuar, i kërkon Ramës të shfuqizojë Aktin Normativ për mbajtjen e maskave

Në komunikimin e sotëm me gazetarët, Presidenti i vendit Ilir Meta kërkoi shfuqizimin e Aktit Normativ…

Furnizimi me energji/Rama tregon çfarë do kishte ndodhur nëse do ishte investuar më parë: Për kusuret e të tjerëve ne nuk mbajmë përgjegjësi

Kryeministri Edi Rama teksa inspektoi ndërtimin e disa fidrave dhe kabinave të reja për furnizimin me…