Macron shkakton irritim në Angli: Brexit është produkt i ‘gënjeshtrave dhe premtimeve të rreme’

Emmanuel Macron shkaktoi zemërim sot duke pretenduar se Brexit ishte produkt i ‘gënjeshtrave dhe premtimeve të…

Infektohet me koronavirusi Emmanuel Macron

Emmanuel Macron ka rezultuar pozitiv për koronavirus. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka rezultuar pozitiv për…

Vdes ish-presidenti francez

Franca është në zi, pasi ka vdekur ish-presidenti i saj. Ish-presidenti francez, Valery Giscard d’Estaing, një…