Home / Tag Archives: papritur

Tag Archives: papritur

Komuna e Kllokotit merr një vendim të papritur

Komuna e Kllokotit vendos simbolet shtetërore të Kosovës. Komuna e Kllokotit nga e premtja i ka vendosur për herë të parë simbolet shtetërore të Republikës së Kosovës, në hyrje të objektit të saj. Burime të Kohës Ditore nga komuniteti shqiptar bëjnë të ditur se kjo gjë është bërë e mundur falë përfaqësuesve të partive shqiptare si dhe të delegatëve shqiptarë në Kuvendin Komunal. “Vendosja e simboleve shtetërore është përkrahur edhe nga kryetari aktual, Bozidar Dejanoviq”, kanë thënë këto burime. Komuna e Kllokotit deri më tani, në vazhdimësi ka refuzuar që t’i vendosë simbolet shtetërore të Kosovës në objektin e saj.

Read More »

“Mund ta ndalojmë shfaqjen”, Rita Ora ndërpret papritur koncertin

Mbrëmjen e djeshme këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, ka ndërprerë për pak minuta koncertin e saj në Sidnej, pasi një djalë kërkoi t’i thoshte diçka. “Mund ta ndalojmë shfaqjen. Të gjithë ndaloni. Adam ka një pyetje”, tha Rita Ora. Adam kërkoi nëse mund t’i afrohej më shumë skenës, ndërsa Rita iu përgjigj: “Po bëhesh pak nazeli i dashur. Të gjithë kanë blerë një biletë për këtë shfaqje. Na vjen keq djema”. Ndërsa djali arriti t’i afrohej më shumë skenës, Rita mund të dëgjonte komplimentin e tij që po mundohej që ta thoshte me zë të lartë gjatë performancës së këngëtares. “Adam sapo pranoi që erdhi në shfaqje duke mos e ditur se çfarë e priste dhe unë tani fitova një fans”, tha me krenari Rita. Ajo më tej falënderoi fansin dhe i kërkoi ndjesë audiencës, ndërsa vazhdoi shfaqjen. The post “Mund ta ndalojmë shfaqjen”, Rita Ora ndërpret papritur koncertin appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

La Liga shokon, merr vendim të papritur

La Liga, ka marrë një vendim të papritur. Presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit, Luis Rubiales, ka bërë të ditur se nuk do të ketë më ndeshje të La Liga-s të hënave. Tifozët e Alaves kanë protestuar gjatë fitores së arritur nga skuadra e tyre në kampionat kundër Levante-s për zhvendosjen e ndeshjes të hënën në mbrëmje. Një zgjedhje e diktuar nga kompanitë televizive. “Biznesi është i rëndësishëm, por tifozët më shumë”, ka thënë Rubiales në Twitter. Ai ka shtuar: “Nuk do të ketë më ndeshje të hënave. Nga sezoni i ardhshëm, ndeshjet e La Liga-s do të luhen të shtunën dhe të dielën. Do të shohim se çfarë do të bëhet me të premten”.

Read More »

Pasi humbi nënën, ‘Selini’ bën këtë veprim të papritur

Ishte roli i ‘Selinit’ në serialin ‘Vajzat e diellit’ ai që e bëri të njohur aktoren turke, Hande Ercel. Ajo me këtë rol u bë tejet e njohur si në publikun turk ashtu edhe në atë të huaj. Edhe në publikun shqiptar u bë i njohur po me këtë rol. Para pak muajsh, nëna e saj ndërroi jetë si pasojë e një sëmundje të rëndë. E pas kësaj, duket se ‘Selini’ e ka marrë vetën pasi ka filluar xhirimet e serialit të ri./ORAinfo/

Read More »

Inzaghi jep një deklaratë të papritur, ja çfarë thotë për Milanin

Ndeshja midis Lazios dhe Milanit, përfundoi mbrëmë pa fitues. Simone Inzaghi foli me Rai Sport pas ndeshjes Lazio-Milan, duke treguar se ekipi i tij ishte i “etur” të shënonte përcjell ORAinfo. “Ne kemi luajtur një lojë të ngurtë, është shumë keq që nuk kemi shënuar. Duhej të jemi të vëmendshëm pasi që Milani është në formë të mirë dhe ka shumë cilësi. Piątek? E neutralizuam atë mirë, Acerbi po bën gjëra të mëdha. Roma? Ne duhet të jemi në më të mirën edhe nëse nuk do të kemi aq shumë kohë për t’u përgatitur “, ka thënë trajneri Inzaghi./ORAinfo/

Read More »

Përfundon ndeshja Lazio-Milan, rezultati i papritur

Nuk ka fitues në ndeshjen e parë mes Milanit dhe Lazios. Lazio dhe Milan nuk kanë shkuar më shumë se një barazim pa gola në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Italisë. Dueli i luajtur në “Olimpico” ka dhuruar pak spektakël, duke lënë të hapur gjithçka për duelin e kthimit. Milani mori një goditje jo të lehtë teksa Kessie braktisi fushën pas 30 minutash për shkak të një dëmtimi. Immobile, Milinkovic-Savic dhe Parolo kishin tre mundësi të mira në 45-minutat e para, por pa mundur që të realizojnë. Në fillimin e fraksionit të dytë, Piatek dha një sinjal, por goditja e tij u devijua në fund në rivënie anësore. Lazio luan më mirë, por provon me goditje nga distanca pa mundur që të vendosë në vështirësi portierin Donnarumma, i cili si Strakosha, nuk është se kishte shumë punë. Ndeshja e kthimit do të luhet në “San Siro” më 24 prill.

Read More »

Reina vjen me deklaratë të papritur në prag të ballafaqimit me Lazion

Pepe Reina është kthyer në skuadrën e Milanit dhe këshillon shokët e tij se është e rëndësishme që të shënojnë në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Kupës së Italisë me Lazion,përcjell ORAinfo. “Është e rëndësishme që ne të shënojmë, pasi në pjesën e largët është më e rëndësishme për të shënuar një gol se sa për të mbajtur një fletë të pastër”, tha portieri Rai Sport. “Ne duam të bëjmë një performancë të fortë dhe të kemi një rezultat pozitiv. Ekipi po rritet në formë dhe besim, ne jemi në një periudhë të fortë tani dhe duhet ta vazhdojmë këtë. ” “Lazio gjithmonë na ka shkaktuar probleme, po luajnë në terren të tyre.Do të jetë një ndeshje e vështirë, ku detajet do të ndryshojnë “, ka thënë Reina./ORAinfo/

Read More »

Mungesa e gjatë e Robben, zbulohet arsyjea e papritur

Ndeshjen e fundit që Robben ka veshur fanellën e Bayern ka qenë ndaj Benfica-s. Arjen Robben duhet ta shtynte tri herë rikthimin e tij në fushë. Tani është zbuluar arsyeja e mungesës së gjatë të sulmuesit anësor. Siç raporton gjermania Bild, kanë qenë dy dhëmballë pjekurie që i kanë shkaktuar probleme holandezit. Ato thuhet të jenë hequr tashmë falë një operacioni dhe ai pritet të rikthehet shumë shpejtë për Bayern Munich. Ndeshjen e fundit që Robben ka veshur fanellën e Bayern ka qenë ndaj Benfica-s më 27 nëntor në Champions League, e fituar 5-1. Se kur do të rikthehet, akoma nuk është bërë e ditur. Megjithatë, për shkak të dëmtimit të Kingsley Coman, ai i duhet më shumë se kurrë ekipit.

Read More »

E papritur ja sa çaji konsumohet në Kosovë brenda një viti

10 milionë kilogramë çaj dhe kafe konsumohën në Kosovë gjatë një viti. Rreth 10 milionë kilogramë kafe e çaj konsumohen nga kosovarët përgjatë një viti. Disa i konsumojnë nëpër shtëpitë e tyre, e të tjerët zgjedhin që t’i pinë në lokalet që i shërbejnë. Aktualisht, në gjithë vendin janë 530 kafene dhe 134 çajtore, ku shërbehet kafe dhe çaj. Së paku aq janë të regjistruara si biznese në ARBK. Sapo zgjohet, Afrim Krasniqi nga Vushtrria merr rrugën për në çajtoren e Gazmendit që gjendet vetëm pak metra larg shtëpisë së tij. Tash e sa vite, ai bashkë me shokët takohen sapo zbardh mëngjesi për të pirë çaj. Shkuarja në këtë çajtore, thonë se iu është shndërruar edhe në shprehi. Me mëngjes ata telefonojnë njëri-tjetrin, dhe e lënë takimin për te “vendi”. Për çdo ditë, ata pinë mbi 10 çaja në këtë çajtore, pa llogaritur këtu çajat që i konsumojnë nëpër lokalet e tjera. “Na si të çohemi puna e parë që e bajmë është me thirr njëri-tjetrin, edhe e lajmë me u taku te vendi. Aty na pret Gazm..

Read More »

Wenger- PSG, vjen lajm i papritur nga Franca

Arsene Wenger, nuk do të jetë në krye të PSG-së. Sipas Telefoot, Nasser Al-Khelaifi ka refuzuar gjithashtu raportet se klubi është i interesuar në sjelljen e Arsene Wenger në Francë përcjell ORAinfo. Al-Khelaifi pohoi se ai ka besim në drejtorin aktual sportiv Antero Henrique, i cili sipas thashethemeve mund të zëvendësohet nga ish-menaxheri i Arsenalit./ORAinfo/

Read More »