Home / Tag Archives: papritur

Tag Archives: papritur

Gattuso-Higuain,vjen lajmi i papritur

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso, thotë se Gonzalo Higuain nuk më ka thënë kurrë se dëshiron të largohet.Ai duhet të vendosë se si ta zgjidhë çështjen me Chelsean përcjell ORAinfo.Pyetja e parë ishte në mënyrë të pashmangshme për Higuain, i cili raportohet se mund të transferohet në Chelsea.“Unë i bazoj vendimet e mia mbi mënyrën se si lojtarët trajnohen gjatë javës dhe si punojnë me stafin dhe shokët e tyre”, tha Gattuso i tensionuar në konferencën e tij për shtyp.“Në këtë moment, unë kam për të përsëritur të njëjtat fjalë: ka shumë zëra, por Higuain është duke u trajnuar mirë, duke punuar me të gjithë mirë dhe është në dispozicionin tonë.“Ne do të shohim nesër nëse luan apo jo. Ai duhet të vendosë se çfarë të bëjë, si ta zgjidhë këtë çështje, por tani ai po stërvitet me profesionalizëm të madh. Do ta shohim”, ka thënë Gattuso./ORAinfo/

Read More »

Çfarë po ndodh me Agnesën, bën këtë ndryshim të papritur në fytyrë

Agnesa Vuthaj është një ndër modelet shqiptare më të suksesshme dhe më të njohura deri më tani.Në vitin 2004, ajo u shpall Miss Albania dhe që nga atëherë është tejet e njohur dhe e pëlqyer në publik, përcjell ORAinfo.Tani, Agnesa ka krijuar edhe markën e saj të veshmbathjeve e që e ka quajtur ‘Agnesa Vuthaj’.Krahas angazhimeve të shumta që I ka në profesion, Agnesa është tejet aktive në rrjete sociale e sidomos në Instagram.E sot, ajo ka postuar një foto, ku shihet se ka bërë një ndryshim të ri duke vendosur kështu syzet, por që nuk dihet ende nëse ajo I ka vendosur ato si rezultat I shikimit jot ë mirë./ORAinfo/

Read More »

Pak muaj para dasmës, Afrona vjen me këtë veprim të papritur

Afrona Dika është e fejuara e këngëtarit të mirënjohur shqiptar, Bleros.Ajo jeton në Zvicërr dhe atje ndjek karrierën si modele shumë e suksesshme, përcjell ORAinfo.Afrona dhe Blero pas pesë muajsh do të kenë edhe dasmën, e që po përflitet shumë në media ende pa ndodhur.E sot, meqë ajo është shumë aktive në rrjete sociale, ka postuar një foto ku shihet se ka filluar të ushqehet shëndetshëm e të mbajë dietë tani para dasmës./ORAinfo/

Read More »

PDK në Skenderaj merr një vendim të papritur, derisa Sami Lushtaku gjendet në Hagë

Kryetarit të PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku ka udhëtuar për në Hagë ku do të merret në pyetje nga Gjykata Speciale dhe kjo ka shtyrë partinë e tij në Skenderaj të merr një vendim të papritur.PDK, dega në Skenderaj, ka marrë vendim për shtyrjen e aktiviteteve zgjedhore të degës si pasojë e mungesës së kryetarit të PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku, i cili gjatë vikendit udhëtoi për në Hagë Lushtaku, i cili do të intervistohet nga hetuesit e Zyrës së Prokurorit të Specializuar gjatë ditëve në vijim, konsiderohet shumë i rëndësishëm në degën e PDK-së në Skenderaj.Përmes një njoftimi për media, dega e PDK-së në Skenderaj ka thënë se pa Lushtakun nuk mund të mbahen aktivitetet zgjedhore të partisë.“Dega e PDK-së në Skenderaj njofton strukturat organizative, anëtarët dhe simaptizantët, se për shkak të intervistimit të Kryetarit të Degës së PDK-së z. Sami Lushtaku nga Gjykata Speciale do të shtyhen aktivitetet zgjedhore të degës”, ka thënë PDK në Skenderaj.PDK ka njoftuar se akti..

Read More »

E papritur, ja ku po përfundon Ozil

Unai Emery mbetet i etur të largojë Mesut Ozil gjatë afatit të transferimit të dimrit dhe Arsenali, sipas TMW, i ofroi lojtarin gjerman Juventusit dhe Interit përcjell ORAinfo.Fituesi i Kupës Botërore ka qenë i lidhur ngushtë me të dyja skuadrat në të kaluarën dhe një kalim i menjëhershëm në Serie A mund të jetë në planet e tij.Që nga ardhja e trajnerit Unai, Ozil nuk ka pasur hapësirë në ekipin e parë të Arsenalit, prandaj ai siç duket do të largohet./ORAinfo/

Read More »

Ligji për Gjuhët, veprim i papritur nga kryeparlamentari Xhaferi

Kreu i Kuvendit të Maqedonisë Veriore, Talat Xhaferi nuk konfirmon fuqizimin e ligjit të gjuhëve në gazetën zyrtare brenda kësaj jave, ashtu siç bëri të ditur një ditë më parë zëvendëskryeministri Bujar Osmani.Alsat-M shkruan se edhe pse kanë tentuar, nuk kanë arritur të sigurojnë një sqarim nga kabineti i kreut të Kuvendit Talat Xhaferi sa i takon fuqizimit të ligjit për gjuhët. Jo zyrtarisht mësohet se qëndrimi i Xhaferit nuk është akoma i prerë nëse do ta dërgojë ose jo brenda javës për publikim në Gazetën Zyrtare ligjin për përdorimin e gjuhëve.Xhaferi në vazhdimësi kishte paralajmëruar publikimin në Gazetën Zyrtare të ligjit për gjuhët dhe ligjit për ratifikimin e Marrëveshjes me Greqinë, edhe pse presidenti Gjorgje Ivanov ka refuzuar t’i dekretojë.“Unë ju kam thënë që unë nuk vuaj nga afatet për faktin që nuk jam i ngushtuar nga afatet dhe është çështje e vlerësimit tim se kur është momenti për me e nënshkruar dhe me dërguar ligjin për gjuhët së bashku me ligjin për ratifik..

Read More »

Genoa-Milan, merret ky vendim i papritur

Qeveria italiane ka konfirmuar se ndeshja e Serie A në mes të Genoa dhe Milanit më 21 janar do të mbetet një fillim nga ora 15:00 përcjell ORAinfo.Është konfirmuar javën e kaluar se ndeshja mund të zhvillohej nga ora 21:00 për arsye të sigurisë publike.Kjo shkaktoi një reagim nga qyteti i Gjenovës dhe tifozët që i përkisnin Nordit Gradinata, ndërsa guvernatori i Ligurisë Giovanni Toti kishte rezerva ndaj trafikut, pasi një pjesë e urës Morandi kishte rënë vetëm pesë muaj më parë.Megjithatë, Daniele Stradiotto, President i Observatorit Kombëtar për Ngjarjet Sportive, u tha gazetarëve: “Genoa-Milan do të luhet të hënën më 21 janar në orën 15:00./ORAinfo/

Read More »

E papritur, Flori Mumajesi largohet nga muzika?

Largimi nga muzika do të ishte vendimi me i dhimbshëm për këngëtarin nga Shqipëria, Flori Mumajesi.Kantautori shumë i suksesshëm shqiptar, Flori Mumajesi së fundmi ka qenë në qendër të vëmendjes të mediave rozë, si për projektet e reja muzikore ashtu edhe për jetën e tij private.Artisti u përfol për disa lidhje me koleget e tij, por që këto shkrime më vonë i mohoi vetë Flori. Artisti në rrjetin social, Instagram ku numëron mbi 634 mijë ndjekës, mbrëmë ka befasuar fansat me deklaratat që po merr vendim të shkëputet nga muzika, shkruan rtv21.“Vendimi më i vështirë i jetës time të shkëputem nga muzika…”, “Dhe? Më vijnë shumë mesazhe që mi mbushin sytë me lote… Nuk jam dorzuar ende dhe pse shpesh herë e mendoj vërtet! JU DUA”, “E vërteta e pamundur”, janë shkrimet që ka publikuar Flori në profilin e tij në Instagram.Këto deklarata të artistit nuk i kanë pritur mirë fansat e tij, të cilët kanë filluar t’i lënë komente nga më të ndryshmet në videon e fundit të publikuar në profili..

Read More »

SBASHK-u, jep lajmin e papritur

Arsimi kosovar që nga nesër do të hyjë në grevë.Të gjitha institucionet arsimore në Kosovë, të të gjitha niveleve, nga 14 janari do të hyjnë në grevë. ​SBAShK ka njoftuar se do të tërhiqen nga greva vetëm nëse ngritet 30%, koeficienti i mësimdhënësve për paga.Kryetar i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), Rrahman Jasharaj sot përmes një letre ka apeluar për mirëkuptim për orët që do t’i humbasin nxënësit duke thënë se ndoshta do të humbasin edhe me muaj.“SBASHK-u ju drejtohet përmes kësaj letre me një apel publik për mirëkuptim, për orët që do ti humbni ndoshta edhe me muaj si dhe për vogëlushet në çerdhe që edhe ata s’do të kenë mundësi ti takojnë moshatarët e vet, por edhe edukatoret e tyre të dashura, jo pse këtë e dëshirojnë edukatoret, mësuesit, profesorët universitar dhe i tërë stafi i të punësuarve në arsim, por kjo grevë u imponua për shkak se negociatat për plotësimin e kërkesave nuk dhanë rezultate”, thuhet në letrën e SBAShK-ut.SBAShK ka..

Read More »