PDK paralajmëron këtë gjë për nesër

PDK paralajmëron konferencë për media nesër. Partia Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar konferencë për medie në…

PDK-ja nesër mban konferencë për media

Çfarë do të prezantoj PDK Partia Demokratike e Kosovës nesër do të mbajë konferencë për media.…

Deputetja Grainca publikon xhaxhain e saj pasi iu përmend që ai i mundësoi kalimin nga PDK në VV

U përmend si personi që mundësoi kalimin nga PDK në VV Pas kalimit nga Partia Demokratike…

Vlora Çitaku e konsideron pazar kalimin e deputetes Grainca në LVV: PDK-ja të marrë mësim

Çitaku e konsideron pazar kalimin e deputetes Grainca në LVV: PDK-ja të marrë mësim. Ish-ambasadorja e…

Vjen edhe reagimi i PDK-së: Presidentja doli nga pazaret e pista, ajo do t’i shërbejë vetëm Kurtit

PDK reagon pas zgjedhjes së presidentes. Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka reaguar pas zgjedhjes së…

U tha se edhe Ariana Musliu-Shoshi po aderon nga PDK-ja në VV? – Ky është reagimi i saj

Deputetja e PDK-së mohon kalimin në VV. Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ariana Musliu- Shoshi…

Konfirmohet: Adelina Grainca e PDK-së i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosjes

Adelina Grainca e PDK-së i bashkohet Vetëvendosjes. Deputetja Adelina Grainca ka kaluar nga Partia Demokratike e…

Vjen edhe reagimi i PDK-së: E shkarkuam deputeten Grainca, Kurti i ofroi para dhe qasje në tenderë

PDK thotë se e shkarkuam deputeten Grainca. Partia Demokratike e Kosovës ka shkarkuar sot nga të…

82 deputetë në sallë, nis seanca për zgjedhjen e presidentit

82 deputetë në seancën për zgjedhjen e presidentit. Ka nisur seanca për zgjedhjen e presidentit të…

Vetëvendosje ende nuk i ka të sigurta votat për Vjosa Osmanin

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk është e sigurt se në votimin e kandidates së tyre për presidente,…

Abelard Tahiri emërohet kryetar i Grupit Parlamentar të PDK-së

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike të Kosovës ka emëruar sot me vendim unanim kryetar të Grupit…

Hoxhaj, PDK: Vjosa është përçarëse dhe nuk e përfaqëson unitetin, andaj ne nuk e votojmë

Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka ritheksuar sot se nuk do të votojnë Vjosa Osmanin për…