Mediu mbledh strukturat në Baldushk: Opozita duhet të bashkojë shqiptarët

Partia Republikane zhvilloi takimi me kordinatorët e zonës së Baldushkut në Tiranë. Në fjalën e tij…

Si veprohet nëse Trumpi sëmuret rëndë dhe në cilat raste do të shtyheshin zgjedhjet

Zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara, sipas ligjit, duhet të mbahen të martën e parë të…

Trump thotë se Biden është kërcënim për madhështinë amerikane

Presidenti amerikan, Donald Trump, e cilësoi Partinë Demokratike dhe të nominuarin e tyre presidencial, Joe Biden,…

I nominuari i Trump për ambasador në Berlin ish -koloneli që e kishte fituar Medalen e Kosovës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka nominuar për ambasador në Gjermani, kolonelin…

“Rama po tenton manipulimin e zgjedhjeve”, PR: Heqja e koalicioneve, anti-kushtetuese e anti-pluralizem

Partia Republikane i ben thirrje Kryeministrit Edi Rama qe te zbatoje detyrimin per te votuar marreveshjen…

Trazirat në SHBA/ A kanë lidhje me një mandat të dytë të Trump, si i menaxhoi krizat Riçard Nikson

Ndërsa trazirat dhe plaçkitjet kanë zhytur në kaos qytetet në të gjithë SHBA-në, shumë njerëz po…