“Historikisht i pasaktë”, “Njerëzit duan punë dhe zgjidhje” – Grenell dhe Çitaku përplasen pas reagimit për Betejën e Kosovës

Ish-ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku i ka reaguar ish-emisarit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard…

Vlora Çitaku ia kthen menjëherë Grenellit, pasi ua uroi serbëve Vidovdanin: Nuk ishte beteja e tyre

Vlora Çitaku i reagon Grenellit, pasi ua uroi serbëve Vidovdanin: Nuk ishte beteja e tyre. Vlora…

Richard Grenell kujton Vidovdanin: Sot është ditë përkujtimi për Shën Princ Lazarin dhe martirët e shenjtë serbë

Grenell kujton Vidovdanin: Sot është ditë përkujtimi për Shën Princ Lazarin dhe martirët e shenjtë serbë.…

Biden njohu gjenocidin armen, vjen reagimi nga Turqia: Gabim i rëndë, e dënojmë dhe refuzojmë deklaratën

Turqia ka reaguar për deklaratën e presidentit të SHBA, Joe Biden i cili njohu zyrtarisht gjenocidin…

U zhbllokua rruga por a e dini kush e ndërtoi Kanalin e Suezit?

Kanali iu ofron anijeve rrugë direkte. Kanali i Suezit është një kanal artificial në Egjipt që…

Geti nuk do ta përmbajë vetën, Marina Vjollca shndërrohet në sulltaneshën Hyrrem

Ajo vazhdon të marrë vëmendje të madhe me secilin postim që bën në rrjete sociale. Fjala…

Flet autori i shtatores së Skënderbeut në Prizren, tregon se ku u bazua

Ka folur autori i shtatores së Skënderbeut në Prizren, thotë se u bazua në shkrimet e…

Befason Erdogan: Jeruzalemi është qyteti ynë!

Sesionin parlamentar, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan e çeli me një fjalim të gjatë, në të…

Befason Erdogan: Jeruzalemi është qyteti ynë ka gjurmë të rezistencës osmane

Sesionin parlamentar, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan e çeli me një fjalim të gjatë, në të…

Erdogan paralajmëron grekët: Turqia është një vend mesdhetar

Nuk kanë të ndalur paralajmërimet drejt Greqisë nga presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan sa i…

Njihuni me shqiptarët e Ukrainës, kanë ruajtur me shekuj traditat kombëtare

Komuniteti shqiptar ka jetuar në territorin e Ukrainës që nga fundi i shekullit 18 – fillimi…

Ky është ishulli në qendër të konfliktit Turqi – Greqi

Gjendja mes Ankarasë dhe Athinës po fillon të çtensionohet. Por konflikti është i rrënjosur thellë në…