Home / Tag Archives: perfundon

Tag Archives: perfundon

Demi i arratisur përfundon në autostradë, u desh intervenimi i policisë për të “zhbllokuar” komunikacionin (Foto)

Këto pamje dramatike tregojnë shoferë të cilët ballafaqohen me një situatë të veçantë derisa po udhëtonin me veturat e tyre përgjatë një autostrade, pikërisht në orët e pikut. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, demi i arratisur ishte parë përgjatë një autostrade, poshtë korsisë së shpejtë pranë Quorn në Leicestershire, …

Read More »

Fulham-Chelsea, përfundon ndeshja me rezultat të papritur

Ekipi i Sarrit ka arritur të dalë fitues në përballjen me Fulhamin. Chelsea ia ka dalë të fitojë në fushën e Fulham me rezultatin 1:2. Fitorja ka qenë shumë me rëndësi për blutë e Londrës. Kjo sepse ajo i mban në garë për një vend në Ligën e Kampioneve. Fitorja e çon Chelsean me 56 pikë, në vendin e gjashtë në kampionat. Përpara Chelseas janë United dhe Arsenal, që kanë përkatësisht 58 dhe 57 pikë. Gara për vendin e katërt është e fortë.

Read More »

Përfundon “telenovela”, Conte te gjiganti i madh

Juventusi ka në plan të sjellë ish-menaxherin Antonio Conte përsëri në Torino, raporton Corriere Dello Sport. Thashethemet kanë dalë në sipërfaqe gjatë javëve të fundit duke nënkuptuar largimin e mundshëm të Massimiliano Allegrit në fund të këtij sezoni përcjell ORAinfo. Pas skenave, udhëheqësit e Serie A kanë shprehur një kthim për ish-bosi i Chelseat me Conte thuhet se është i gatshëm të bashkohet me Bianconerët./ORAinfo/

Read More »

Përfundon gjithçka në “Santiago Bernabeu”, rezultati i papritur

Reali po ndodhet në krizë të madhe. Të fitosh në Santiago Bernabeu nuk është diçka e lehtë, por kjo nuk vlen për Barcelonë. Katalunasit të mërkurën fituan 0-3 dhe eliminuan Real Madridin nga Kupa e Mbretit dhe sot (e shtunë) arritën prapë fitore në shtëpinë e Los Blancos, këtë herë me rezultat 0-1 në kuadër të La Ligas. Rastin e parë për gol e kishte Raphael Varane (13′), pastaj provoi edhe Lionel Messi (19′), ndërsa goli erdhi nga Ivan Rakitic në minutën e 26-të. Pas golit nga kroati ishte Messi ai që provojë të thellojë epërsinë, por Thibaut Courtois nuk u befasua dhe me rezultatin 0-1 përfundoi pjesa e parë. Pjesa e dytë filloi me dominimin e Realit, ishte Vinicius Junior ai që kërkoi më shumë golin, por braziliani nuk u tregua konkret para portës kundërshtare. Në minutën e 70-të Barça tregoi pak shenja rrezikshmërie me anë të Ousmane Dembele, ndërsa minutat e mbetur dominoi Reali, por mysafirët u vendosën mirë në fazën mbrojtëse. Pas kësaj fitore Barcelona vazhdon e para në ..

Read More »

Përfundon ndeshja Tottenham-Arsenal, rezultati i papritur

Derbi mes Tottenhamit dhe Arsenalit, ka përfunduar pa fitues. Tottenham dhe Arsenal kanë ndarë pikët në derbin e javës së 29-të të Premierligës. Ndeshja e zhvilluar në ‘Emirates Stadium’ ka përfunduar barazim 1:1. Një kundërsulm i shpejtë i nisur solli epërsinë e Arsenalit, që shënoi për 0-1 me anë të Ramseyt në minutën e 16’. Harry Kane barazoi në minutën e 74’, duke u treguar i saktë nga penalltia. Arsenal pati mundësi të mirë për të shënuar golin e fitores në minutën e 90’, por Pierre Emerick Aubamyang dështoi të mposhte portierin Hugo Lloris. Me këtë rezultat, Tottenham mbetet në vendin e tretë me 61 pikë, ndërsa Arsenal në vendin e katërt me 56 pikë.

Read More »

Ylli i madh i Milanit përfundon në La Liga

Një largim i madh pritet të ndodh te Milan. Sulmuesi Patrick Cutrone mund të largohet nga Milan për t’u transferuar në La Liga. Është skuadra e Atletico Madrid që po kërkon talentin e Milanit. “Gazzetta dello Sport” raporton se Atletico Madrid janë të interesuar për Patrick Cutronen. Sulmuesi është i pakënaqur me situatën e tij te Milan, sidomos pas transferimin të Piatek, ku ka humbur minutat e paraqitjes në fushë. Cutrone, 21-vjeçar, në 52 paraqitje për Milan ka shënuar 13 gola.

Read More »

Përfundon ndeshja Real Madrid – Barcelona, këto janë notat e lojtarëve

Barcelona ka mposhtur Real Madridin me rezultat 0 me 3. Ndeshja e zhvilluar në ‘Santiago Bernabeu’ kaloi nën hijen e Luis Suarezit.Ylli i Barcelonës nga Uruguai shënoi dy gola në këtë takim. e golashënuesve u regjistrua edhe Rapahel Varane, i cili aksidentalisht shënoi në portën e tij. Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Read More »

Me këtë rezultat përfundon pjesa e parë e ndeshjes Real Madrid – Barcelona

Real Madridi dhe Barcelona tashmë kanë përfunduar pjesën e parë të ndeshjes. Real Madrid dhe Barcelona po zhvillojnë ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Kupës së Mbretit. Kjo pjesë e parë kaloi në një dominim të lehtë të Real Madridit, që pati raste të mira shënimi përmes Vinicius dhe Benzema. Ndeshja e parë në ‘Camp Nou’ kishte përfunduar barazim 1:1.

Read More »

Përfundon “telenovela”, ky është ekipi i ri i Iscos

Real Madrid ka lënë jashtë skuadrës objektivin e Juventusit për Clasico të së mërkurës kundër Barcelonës. Marrëdhënia e Isco me bosi të Madridit Santiago Solari ishte tashmë i tendosur dhe ai nuk do të marrë pjesë në Santiago Bernabeu këtë mbrëmje, përcjell ORAinfo. Gianluca Di Marzio e Sky Sport Italia raportoi gjithashtu Juve do të transferonte 26-vjeçarin në verë. Los Blancos ka barazuar 1-1 me Barçën në ndeshjen e parë, me Isço që ka mbetur zëvendësues në atë rast./ORAinfo/

Read More »