Home / Tag Archives: perfundon

Tag Archives: perfundon

I mbushur me plotë fëmijë autobusi përfundon në pishinë

Një kafshë e ngordhur në rrugët e Floridës, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është bërë shkak për një aksident mes një autobusi me fëmijë dhe një fuoristrade.Autobusi i shkollës u rrëzua në një pishinë pas përplasjes me mjetin tjetër. Policia beson se shoferi i fuoristradës ishte përpjekur të shmangte goditjen e një kafshe të ngordhur që ndodhej në rrugë në momentin që ndodhi aksidenti.Në momentin e incidentit në autobus ndodheshin 9 fëmijë. Fatmirësisht, asnjë nga nxënësit dhe as shoferi i autobusit nuk u lënduan ndërsa drejtuesi i fuoristradës ka marrë disa plagë të lehta në trup.

Read More »

Përfundon pjesa e parë, Anglia po e ‘shkel’ Spanjën

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Spanjë – Angli.Anglezët u treguan superiorë në pjesën e parë, duke realizuar tre herë ndaj spanjollëve, shkruan lajmi.net.Goli i parë erdhi nga Raheem Sterling i cili pranoi një pasim fenomenal nga anëtari i United, Rashford.Për golin e dytë u përkujdes pikërisht Rashford, i cili pas asistimit të Kane, dërgoi topin prapa shpinës së De Gea.Goditja e rëndë për spanjollët erdhi në minutën e 38’ kur përsëri Sterling realizoi për 0:3. Goli rrjedhi nga disa kombinime të mira mes Henderson, Kane e Sterling.Mbetet të shihet çfarë lëvizje do të bëjë Luis Enrique për pjesën e dytë.

Read More »

Ishujt Faroe-Kosova, përfundon pjesa e parë me epersinë e dardanëve

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Ishujve Faroe dhe Kosovës, me epërsinë minimale të kosovarë, 0-1.Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshje Ishujt Faroe-Kosova, një ndeshje që me posedim e ka kontrolluar Kosova, edhe pse vendasit disa herë u treguan të rrezikshëm.Kosova kaloi herët në epërsi, pasi që në minutën e 9’të, Milot Rashica shfrytëzoi shumë mirë një gabim në mbrojtjen e Ishujve duke shënuar një supergol për Kosovën, ndoshta më të mirin deri me tani në Ligën e Kombeve.Pas pësimit të golit, Kosova e kishte posedimin por vendasit u mbrojtën, derisa Kosova.Rreziku i vetëm për Kosovën në këtë ndeshje ishte në minutën e 37, ku Ujkani bëri një pritje të Joensen.

Read More »

0-0 përfundon ndeshja Kosova U19 – Austrisë U19

Kosova U19 ka luajtur sot ndeshjen e parë kualifikuese për EuropianNë këtë ndeshje KosovaU19 ka luajtur me rezultat 0-0.Në këtë ndeshje Kosova ka pasur mundësi që ta fitonte takimin derisa ishte shumë e rrezikshme me kundërsulmet e saj.Austria në anën tjetër kishte më shumë dominim por nuk arriti që të krijonte mundësi për gol para portës kundërshtare.Pas këtij barazimi Kosova U19 pritet që të luaj kundër Hungarisë në Hungari më 13 tetor kurse më 16 tetor do të luaj kundër Sllovenisë.

Read More »

Përfundon ndeshja Liverpool-Manchester City, ky është rezultati

Ndeshja e zhvilluar sot në kuadër të javës së tetë të Premierligës mes Liverpooli dhe Manchester Cityt ka barazuar pa gola. Tani pas tetë javësh Chelsea, Liverpooli dhe Manchester City i kanë nga 20 pikë secila, që e ndajnë vendin e parë, shkruan Gazeta Express.Skuadra e Guardiolas e kishte mundësinë e artë për ta fituar këtë ndeshje, mirëpo Riyad Mahrezi e humbi penalltinë në momentet e fundit të ndeshjes.Ndërsa Xherdani Shaqiri nuk u fut fare në ndeshje.Ndeshja ishte e barabartë nga të dyja skuadrat, posedimi i topi ishte 49 % për Liverpoolin dhe 51 % për Cityn.Manchester City në ndeshjen e ardhshme luan në shtëpi kundër Burnley, ndërsa Liverpooli i shkon Huddersfieldit.

Read More »

Përfundon me rezultat befasues ndeshja Chelsea-Southampton

Skuadra londineze e ka mposhtur Southamptonin me rezultatin 3-0 në kuadër të javës së tetë në Premierligë, të dielën në “St. Mary Stadium”.Chelsea iu është kthyer fitores pas dy barazimeve radhazi në Premierligë, dhe me këtë fitore është ngritur në vendin e parë në tabelë përkohësisht me 20 pikë, pasi Manchester City dhe Liverpooli ndeshen sot prej orës 17:30, të cilat i kanë nga 19 pikë.Golin e parë për skuadrën e Chelseat e shënoi Eden Hazard në minutën e 30’, i cili ishte goli i tij i shtatë në këtë stinor të Premierligës.Goli i dytë i ndeshjes nga Chelsea u shënua në pjesën e dytë. Ross Barkley arriti ta shënojë golin e dytë për skuadrën e tij, pas një pasimi të Olivier Giroud, duke e dërguar rezultatin në 2:0.Në minutën e fundit të ndeshjes u kujdes sulmuesi spanjoll, Alvaro Morata, i cili e shënoi golin e tretë për Chelsean, që e konfirmoi fitoren e pastër të “Bluve” si mysafir ndaj Southamptonit.Southamptoni nuk u tregua i rrezikshëm në shtëpi të tij, pasi nuk arriti t..

Read More »

Përfundon ndeshja Dortmund-Augsburg, ky është rezultati

Sulmuesi i huazuar nga Barcelona, Paco Alcacer, ka bërë një paraqitje të paharrueshme duke ia dhuruar Borussia Dortmundit një fitore dramatike 4-3 ndaj Augsburgut në “Signal Iduna Park” të shtunën pasdite.Tre golat e tij të vonshëm, dhe pasi ishte futur në lojë nga stoli, kanë bërë që Dortmundi ta përmbysë Augsburgun tri herë dhe t’ia dalë t’i rrëmbejë tri pikë të plota në mënyrën më të jashtëzakonshme që ka mundur ta bëjë, raporton Gazeta Express.Vizitorët udhëhoqën dy herë dhe një herë tjetër e barazuan rezultatin në sekondat e fundit të kohës së rregullt, por Alcacer pati një natë për të mos e harruar kurrë, duke e barazuar rezultatin dy herë para se ta shënonte golin e fitoren në minutën e gjashtë të kohës shtesë.Augsburgu kaloi në epërsi pas 22 minutave lojë falë Finnbogasonit, rezultat me të cilin edhe u mbyll pjesa e parë.Paco zëvendësoi Philippin kur akrepat shënonin një orë lojë në “Signal Iduna Park”. Vetëm tre minuta më vonë, spanjolli e barazoi rezultatin në 1-1.S..

Read More »

Juventus-Young Boys përfundon pjesa e parë, rezultati befasues

Juventusi e ka mbyllur pjesën e parë në epërsi prej dy golash ndaj Young Boys.Paulo Dybala ka bërë një paraqitje fantastike në pjesën e parë duke shënuar dy herë.Argjentinasi shënoi në minutën e 5-të pas një pasimi të gjatë nga Bonucci.Dybala shënoi edhe një herë në minutën e 34-të pas një topi të kthyer nga portieri.Duket një fitore e lehtë e Juventusit përballë zviceranëve edhe pse na persin edhe 45 minuta të tjerë.

Read More »

Inter – Cagliari, përfundon ndeshja me këtë rezultat

Interi ka fituar ndaj Cagliarit, 2 me 0.Nerazurët arritën që të marrin tri pikë të mëdha, pasi e kishin tejet të vështirë ndaj rivalëve të Serie A, raporton ORAinfo.Interi fillimisht kaloi në epërsi me golin që e shënoi Lautaro Martinez në minutën e 12’, ku me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë.Në pjesën e dytë, nerazurët arritën që të shënonin edhe golin e dytë me anë të Politanos (90’)Pas javës së shtatë, Interi gjendet në vendin e katërt me 13 pikë./ORAinfo/

Read More »

Real Madrid – Atletiko Madridi, përfundon derbi mes rivalëve lokal

Real Madridi dhe Atletiko Madridi kanë ndarë pikët.Dy skuadrat nga qyteti i Madridit janë ndarë baraz, 1 me 1, raporton ORAinfo.Edhe pse kishin raste të mira për shënim, merita më madhe për këtë rezultat u shkon dy portiervë, Thibaut Courtois dhe Jan Oblak, që ishin në nivelin e tyre të lartë.Pas javës së shtatë, Real Madridi gjendet në vendin e dytë me 14 pikë, po aq sa ka edhe Barcelona, ndërsa Atletiko Madridi është në vendin e katërt me 12 pikë./ORAinfo/

Read More »